چهارشنبه 4 مهر 1397 | به روز شده: 38 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
جمعه 16 تیر 1396 - 14:50:46 | کد مطلب: 375378 چاپ
سرلشکر باقری:

بیگانه سازی جامعه با فرهنگ شهادت از راهبردهای دشمن است

دفاع > سپاه و بسیج - همشهری آنلاین:
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت: تضعیف روحیه جهادی و انقلابی‌گری و بیگانه‌سازی جامعه با فرهنگ شهادت از راهبردهای امروز دشمن است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه پاسداران، سرلشکر پاسدار محمد باقری در پیامی به یادواره سرداران و 562 شهید اطلاعات قرارگاه ثامن الائمه (ع) نیروی زمینی سپاه اظهار کرد: حقیقت شگفت آور شهید و شهادت که درک آن برای ما مخفی است، با جلوه گری ظاهری خود، درخشندگی و بالندگی انقلاب اسلامی و ملت ایران در پهنه عالم را سبب شده است.

وی افزود: این حقیقت ناب، اگر درعرصه ی جامعه ما با مجاهدت و دور اندیشی آحاد مردم ، سازمان ها و نهاد های صاحب مسئولیت و نقش در قبال شهیدان زنده بماند، پیش روندگی آرمانی انقلاب و نظام و پیشرفت ملت و کشور عزیزمان تضمین خواهد شد.
وی درا ین پیام ادامه داد: تردیدی نیست همان طور که از روایات و احادیث معصومین ( علیهم السلام) به دست می آید و مقام عظمای ولایت و رهبری ( مدظله العالی) نیز بر آن تاکید فرموده اند : گاهی «رنج و زحمت زنده نگه داشتن خون شهید از خود شهادت کمتر نیست» و این آموزه بزرگ و الهام بخش همه ما را بر می انگیزد تا نگذاریم با نشستن غبارهای فراموشی روی خاطرات تاریخ ساز شهیدان، میراث ارزشمند آنان در حصار غفلت قرار گیرد.

وی در این پیام در خصوص یادواره سرداران و 562 شهید اطلاعات قرار گاه ثامن الائمه (ع) نیروی زمینی سپاه اظهار کرد: برگزاری این یادواره باشکوه در پاسداشت حماسه سرداران و 562 شهید اطلاعات قرارگاه ثامن الائمه (ع) نیروی زمینی سپاه در استان های خراسان رضوی ، شمالی و جنوبی که در زمره ی تربیت یافتگان مکتب رضوی و حرم و حریم حضرت علی بن موسی الرضا (ع) به شمار می روند، در محلی که مزین به نام امام الشهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ، خمینی کبیر (ره) است، یک اقدام جهادی قابل ستایش است که با اقتداء به افتخار آفرینان خطه شهید پرور خراسان، رقم خورده است.

سرلشکر باقری خاطرنشان کرد: در خط مقدم این افتخار آفرینان نام سردار شهید سید علی حسینی که از طلایه داران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مشهد و از استوانه های اطلاعات دفاع مقدس - از آغاز تا هنگام شهادت- محسوب می شد می‌درخشد ، شهیدی گرانقدر از خیل جوانان مومن، انقلابی و ولایت مدار خراسانی که جای جای کردستان عزیز و جبهه های نبرد حق علیه باطل ، یادآور حماسه آفرینی های بزرگ او در عین گمنامی بود.

وی در این پیام بر لزوم درک شرایط خطیر و حساس کنونی که جبهه دشمن، اهداف و راهبردهای پلید خود در تضعیف روح جهاد و انقلابی گری و بیگانه ساختن جامعه - به ویژه نسل بالنده و آینده سازان جوان - با فرهنگ شهادت را با ترفندها و حیله گری های گوناگون دنبال می کند تاکید کرد.

بر اساس این گزارش ، یادواره سرداران و 562 شهید اطلاعات قرار گاه ثامن الائمه (ع) نیروی زمینی سپاه در استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، امروز پنجشنبه ا حضور جمعی از فرماندهان ، مسئولان ، رزمندگان و یادگاران دوران دفاع مقدس و با قرائت پیام سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح در حسینیه امام خمینی (ره) مشهد آغاز شد.