شنبه 30 تیر 1397 | به روز شده: 13 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
شنبه 17 تیر 1396 - 18:14:27 | کد مطلب: 375432 چاپ

بررسی مجدد معضل آلودگی هوای انگلیس در دادگاه

دانش > محیط زیست جهان - همشهری آنلاین:
آلودگی هوا برای هفتمین بار دولت انگلیس را به دادگاه کشاند.

به گزارش ایسنا، گروه حقوقی محیط زیستی Client Earth اعلام کرده‌ است که وزرای انگلیس در اجرایی کردن رایزنی‌های عمومی اخیر برای پاکسازی هوا شکست خورده‌اند. همچنین برنامه آلودگی هوای دولتِ این کشور برای اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی خیلی گنگ و مبهم است.

طبق گفته سخنگوی دولت انگلیس، وزرا متعهد شده‌اند کیفیت هوا را بهبود دهند.

پرونده Client Earth بر اختلاف بین اسناد مشورتی دولت که برای عموم تهیه شده با مدارک فنی مرتبط از کارشناسان دولتی متمرکز است.

در اسناد فنی آمده‌ است که بهترین روش برای مقابله با آلودگی هوا به عهده شوراهاست تا مناطق پاک هوایی را تعیین کنند که ورود خودرو به آن‌ها با جریمه همراه باشد.

اما در اسناد مشورتی گفته شده شوراها باید پیش از اعمال جریمه برای ورود به مناطق پاک هوایی، تمام اقدامات دیگر در این زمینه را اجرایی کنند.

به گزارش بی‌بی‌سی، به اعتقاد این گروه حقوقی محیط زیستی برگزاری جلسات مشاوره مختصر در مورد مناطق پاک هوایی، وزرا را از چالش‌های حقوقی بیشتر دور نگاه می‌دارد.

در عین حال سخنگوی دولت انگلیس گفته‌ است: جلسات مشورتی با کارشناسان در مورد پیشنهاداتی برای ارتقاء کیفیت هوا در حال برگزاری است و برنامه نهایی کیفیت هوا تا آخر ماه جاری منتشر می‌شود.