سه شنبه 29 خرداد 1397 | به روز شده: 49 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
شنبه 17 تیر 1396 - 17:08:42 | کد مطلب: 375509 چاپ

کشف یک و نیم تن مواد مخدر طی عملیات پلیسی در سراوان

اجتماع > اجتماعی - همشهری آنلاین:
فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان از درگیری مسلحانه تیم های عملیاتی پلیس و دستگیری دو قاچاقچی و کشف یک تن و ۵۰۳ کیلو تریاک خبر داد.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس، سردار "حسین رحیمی" در بیان جزئیات دقیق این خبر گفت: طی اقدامات اطلاعاتی گسترده و پایش شبانه روزی بر روی یک باند مسلح مواد مخدر ، اعضای آن با استفاده از خودرو‌های کوهستانی از مناطق صفر مرزی مواد افیونی را به منطقه سراوان منتقل و پس از دپو به عمق کشور حمل می‌کردند، توسط تیم‌های اطلاعاتی پلیس شناسایی شده و تحرکات آنها تحت نظر قرار گرفت.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: پس از کنترل نامحسوس، اعضای این باند در حالی که با یک دستگاه خودرو وانت در حال جابجایی مواد مخدر در منطقه آسپیج شهرستان سراوان بودند ،توسط تیم‌های اطلاعاتی و عملیاتی پلیس شناسایی شدند.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه قاچاقچیان به محض مشاهده ماموران به صورت مسلحانه با آنها درگیر شدند ادامه داد: قاچاقچیان مسلح با تغییر مسیر ناگهانی قصد فرار از منطقه به همراه محموله مواد مخدر را داشتند که پس از حدود نیم ساعت درگیری با به جاگذاشتن خودرو و استفاده از تاریکی شب و کوهستانی بودن منطقه، از محل متواری شدند.

سردار رحیمی در خصوص مقدار مواد مخدر کشف شده در این عملیات گفت: ماموران در پاکسازی منطقه درگیری و بازرسی خودروی به جا مانده ازقاچاقچیان مسلح، یک تن و 112 کیلو تریاک را کشف کردند.

این مقام ارشد انتظامی به یک عملیات دیگر پلیسی اشاره کرد و بیان داشت: در این عملیات ماموران انتظامی شهرستان‌های "زاهدان "و"ایرانشهر" با شناسایی خودرو حامل مواد مخدر در یک عملیات غافلگیرانه آن را توقیف کرده ضمن دستگیری دو قاچاقچی، 393 کیلو تریاک کشف کردند.