سه شنبه 29 خرداد 1397 | به روز شده: 50 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
شنبه 17 تیر 1396 - 16:44:50 | کد مطلب: 375514 چاپ

کشف و ضبط محموله سلا‌ح‌های تروریست‌ها در سراوان

اجتماع > اجتماعی - همشهری آنلاین:
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: محموله سلاح و مهمات گروهک تروریستی جیش الظلم در ارتفاعات سراوان در شرق این استان کشف و ضبط شد.

به گزارش ایرنا سردار حسین رحیمی در زاهدان اظهار داشت: نیروهای امنیتی، انتظامی و نظامی در سیستان و بلوچستان با تلاش و برنامه‌ریزی‌های منسجم و هماهنگ، اشراف اطلاعاتی خوبی بر روی قاچاقچیان، اشرار و گروهک‌های معاند پیدا کردند.

وی افزود: پس از انجام مدت‌ها کار اطلاعاتی و نفوذ در گروهک جیش‌الظلم، ماموران انتظامی موفق شدند یکی از محل‌های دپو سلاح‌ها و مهمات این گروهک را در ارتفاع هزار و 800 متری کوه سفید سراوان در شرق سیستان و بلوچستان شناسایی کنند.

وی ادامه داد: عملیات اطلاعاتی نیروهای انتظامی به صورت ویژه در منطقه شکل گرفت تا در نتیجه روز گذشته (جمعه 16 تير) یک محموله قابل قبول از سلاح و مهماتی که اعضای این گروهک علیه مردم در منطقه استفاده می‌کردند، کشف شد.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: این محموله بخش قابل توجهی از سلاح و مهمات گروهک تروریستی جیش الظلم را تشکیل می‌دهد.

سردار رحیمی افزود: این محموله شامل 35 قبضه سلاح جنگی کلاش، یک قبضه توپ ضدهوایی 14،5 میلی متر با ده‌ها مهمات با برد مفید هفت کیلومتر و برد موثر حدود 13 کیلومتر، 9 قبضه راکت انداز اس پی جی و مقادیر قابل توجهی مهمات بوده است.

وی تاکید کرد: امروز اشراف اطلاعاتی نیروهای انتظامی، نظامی و امنیتی بر روی گروهک های معاند، اشرار و قاچاقچیان در سیستان و بلوچستان بسیار عالی است.

وی گفت: مبارزه با اشرار، قاچاقچیان و گروه‌های معاند که فکر می کنند سیستان و بلوچستان محل خوبی برای جولانشان است فضایی را با هماهنگی و همدلی میان نیروهای مسلح، امنیتی و انتظامی ایحاد کرده تا تلفات سنگینی به آنان وارد شود.