سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 | به روز شده: 12 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
جمعه 23 تیر 1396 - 19:19:12 | کد مطلب: 376122 چاپ

امید‌های کاراته هم قهرمان آسیا شدند

ورزش > کشتی و رزمی - همشهری آنلاین:
امیدهای کاراته ایران، به دنبال توجوان و جوانان، با کسب ۶ طلا، ۴ نقره و دو برنز در مجموع دو بخش کاتا و کومیته با قهرمانی به کار خود در رقابت‌های قهرمانی رده‌های سنی آسیا خاتمه دادند.

به گزارش مهر، در ادامه رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا که از پنجشنبه 22 تير در آستانه قزاقستان آغاز شده نمایندگان کشورمان موفق به سه طلا، دو نقره و یک برنز دیگر در رده سنی زیر۲۱ سال شدند تا پرونده نمایندگان کشورمان در این رده سنی با ۱۲ مدال رنگارنگ بسته شود.

در در وزن ۶۸- کیلوگرم رده زیر ۲۱ سال شقایق واحدی پس از برتری مقابل نماینده قزاقستان با نتیجه ۵ بر یک و اردن با حساب یک بر صفر، راهی دیدار نهایی شد و در این مرحله هم ۵ بر ۴ ژاپن را شکست داد و طلا گرفت.

در وزن ۶۸+ کیلوگرم شبنم واحدی در فینال مقابل کاراته کایی از ازبکسان قرار گرفت و با نتیجه یک بر صفر برنده شد و طلا گرفت. وی پس از برتری مقابل نمایندگان هند و ژاپن به فینال راه پیدا کرده بود.

همچنین الیاس محمدزاده در وزن در وزن ۷۵- کیلوگرم بعد از صعود به دیدار پایانی که با غلبه بر عراق با نتیجه ۹ بر صفر و قرقیزستان با نتیجه ۵ بر ۳ همراه شده بود، در دیدار نهایی هم قزاقستان را شکست داد و به نشان طلا دست پیدا کرد.

مهدی قراری زاده در وزن ۸۴- کیلوگرم در فینال ۳ بر۲ به نماینده عربستان باخت و نقره گرفت. قراری زاده پس از دو پیروزی مقابل کاراته کاهای ازبکستان و چین به فینال رسیده بود. صالح اباذری هم دیدار نهایی وزن ۸۴+ کیلوگرم را به کاراته کای دیگری از عربستان با نتیجه ۳ بر ۲ واگذار کرد و نقره گرفت. وی با برتری مقابل کاراته کاهایی از قزاقستان و ژاپن به دیدار نهایی راه پیدا کرده بود.

در وزن ۶۷- کیلوگرم امید، امیرحسین سهرابی ابتدا نماینده عراق را ۸ بر صفر برد، سپس برابر ژاپن ۶ بر صفر نتیجه را واگذار کرد و در جدول شانس مجدد مقابل حریفی از اردن ۵ بر ۳ پیروز شد و برنز گرفت.

برای تیم کشورمان در این رده سنی مهدی رحیمی نژاد، الیاس محمدزاده، فاطمه صادقی، شبنم و شقایق واحدی و آویشن باقری ۶ مدال طلا، مهدی قراری زاده ، سارا بهمن یار، الیاس اباذری و امیربهادرتدین، چهار مدال نقره، علی مسکینی و امیرحسین سهرابی هم دو مدال برنز کسب کردند. فاطمه طرازپور هم از دور رقابتها حذف شد.

در جدول توزیع مدالها در مجموع ایران با ۱۶ طلا، ۸ نقره و ۸ برنز در خانه نخست را به خود اختصاص داد. ژاپن با ۸ طلا، ۷ نقره و۱۱ برنز دوم است و قزاقستان با ۷ طلا، ۴ نقره و ۷ برنز در خانه سوم قرار دارد. عربستان با ۳ طلا، یک نقره و ۸ برنز، اردن با یک طلا، یک نقره و ۴ برنز و اندونزی یک طلا، یک نقره و یک برنز در مکان‌های چهارم تا ششم ایستاده‌اند.