یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 | به روز شده: 7 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 25 تیر 1396 - 11:54:17 | کد مطلب: 376318 چاپ

معاون سیاسی سپاه: به‌کارگیری «آتش به اختیار» به معنای جلوگیری از بروز هرج‌ومرج است

دفاع > سپاه و بسیج - همشهری آنلاین:
معاون سیاسی سپاه گفت: متاسفانه شاهد بودیم که عده‌ای قلیل از این موضوع ابراز نگرانی کرده و از منتهی شدن آن به هرج و مرج حرف زدند. درحالیکه به‌کارگیری شیوه «آتش به اختیار» اتفاقا به معنای جلوگیری از بروز هرج و مرج است.

به گزارش ميزان،  سردار رسول سنایی‌راد، با بیان اینکه قبل از آنکه نهادها مخاطب «آتش به اختیار» مدّ نظر رهبر معظم انقلاب باشند، مردم انقلابی خصوصا قشر جوان مخاطب این صحبت‌ها هستند، اظهار کرد: ما به هیچ عنوان نباید شان نزول «آتش به اختیار» را نادیده بگیریم؛ شان نزول این بحث در جمع دانشجویان ارزشی دانشگاه‌ها بود که پیش‌تر توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی «افسران جوان جنگ نرم» نامیده شده بودند.

وی با بیان اینکه در بخش تبیین و فهم دقیق تدبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص «آتش به اختیار»، مجموعه‌هایی چون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می‌توانند ایفای نقش کنند، افزود: با توجه به ارتباط سپاه با بسیج، مخاطب فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه «آتش به اختیار»، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز است؛ تببین مفهوم آتش به اختیار، هم برای خانواده‌های سپاهی و هم برای بسیج علی‌الخصوص بسیج دانشجویی از جمله اقدامات سپاه در این زمینه می‌تواند قلمداد شود.

معاون سیاسی سپاه با بیان اینکه مخاطبان مقام معظم رهبری در مقوله «آتش به اختیار» بخشی از نظام هستند که دلسوز آن به حساب می‌آیند، خاطرنشان کرد: آتش به اختیار اقدامی در جهت جبران کمبودها و خلاها محسوب می‌شود. آتش به اختیار کار افسری است که خودش می‌داند به کدام سمت و به چه میزان شلیک کند.