یکشنبه 3 تیر 1397 | به روز شده: 1 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 25 تیر 1396 - 11:16:42 | کد مطلب: 376321 چاپ

نوسازی ۱۱ هزار تاکسی در پایتخت

شهر > شهری - همشهری آنلاین:
آخرین وضعیت ناوگان تاکسیرانی پایتخت در جلسه امروز شورای شهر تهران تشریح شد.

به گزارش مهر، مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در جلسه روز یکشنبه شورای شهر تهران ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت نابغه ایرانی، گفت:خانم میرزاخانی شخصیت بزرگ علمی کشور بود که فعالیت های وی سبب شد نام ایران در مراکز مهم علمی به بزرگی یاد شود.

اسماعیل دوستی عضو کمیسیون عمران شورای شهر تهران هم گفت : تقاطع غیر همسطح بزرگراه شهیدچمران- ولنجک و پروژه ترافیکی تجریش - قدس از پروژه‌های گره گشای شهر است و شهرداری هرچه سریعتر آنها راتکمیل کند.

ابوالفضل قناعتی عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران نیز با بیان این که بیش از ۲ ماه است که فرمانداری و استانداری صندوق‌های رای را بازنکرده است گفت : اگر به این حق ما اعتنا نمی‌شود این بی‌نظمی برای همه انتخابات دیگر تکرار شود.

در این جلسه همچنین، افندی زاده، قائم مقام معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در صحن شورای شهرگفت :در سال گذشته ۱۱ هزار و ۵۸۳ خودرو تاکسی در شهر تهران نوسازی شد که تحولی را در شهر ایجاد کرد.

وی ادامه داد: نوسازی از طریق وام با سود بانکی ۱۶ درصد انجام شده است و امیدواریم در سال ۹۶ پیکان تاکسی‌ها از شهر جمع شود.

افندی زاده با اشاره به این که ز حدود ۱۷ هزار پیکان تاکسی به ۹۶۰ پیکان تاکسی رسیده ایم گفت: بر اساس مصوبه شورای شهر تبدیل مینی بوس در سال ۹۵ حدود ۴۵۰ دستگاه به ون تبدیل شده است.

به گفته وی،تمامی اطلاعات مورد نیاز ناوگان در سیستم سیما تاکسی قرارگرفته است که می‌تواند تحلیل مدیریت بسیار خوبی ایجاد کند.

افندی زاده با بیان اینکه نظارت بر تاکسی‌ران ها از طریق هولدینگ امروز با سرعت اجرایی می‌شود، افزود: امیدواریم تا پاییان سال ۹۶ سیستم پرداخت الکترونیکی در تمام تاکسی‌های شهر اجرایی شود. هم اکنون چندیدن خط به صورت آزمایشی به سیستم پرداخت الکترونیکی مجهز شده‌اند.