دوشنبه 7 خرداد 1397 | به روز شده: 11 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 26 تیر 1396 - 08:50:38 | کد مطلب: 376420 چاپ

جودو جوانان آسیا؛ پایان کار تیم ایران با ۲ نقره و ۴ برنز

ورزش > کشتی و رزمی - همشهری آنلاین:
پرونده جوانان جودوی ایران در رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا با ۲ مدال نقره، ۴ برنز، ۳ عنوان پنجم و ۲ رتبه هفتم بسته شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون جودو، جوجیتسو و کوراش، هجدهمین دوره پيكارهای جودوي قهرمانی جوانان قاره کهن با حضور 177 جودوکار از 17 کشور روز یکشنبه 25 تیر در شهر بیشکک قرقیزستان به پایان رسید و پرونده جودوکاران جوان کشورمان با 2 مدال نقره، 4 برنز، 3 عنوان پنجم و 2 رتبه هفتم بسته شد.

در این پیکارها علیرضا خجسته و جواد مرادی نایب قهرمان شدند، قاسم باغچقی، علی پرهیزکار، مریم بربط و زهرا باقری صاحب گردن‌آویز برنز شدند، حامد رشیدی، حمیدرضا ملک‌زاده و سهیل جمال‌آبادی در جایگاه پنجم آسیا قرار گرفتند و جعفر فیروزآبادی و محمدرضا صدیقی هفتم شدند.

در وزن منهای 81 کیلوگرم جواد مرادی در نخستین مبارزه خود جودوکار چین تایپه را با ضربه فنی از پیش رو برداشت و در دومین مبارزه جودوکار قزاق را با شکست بدرقه کرد، جواد مرادی در نیمه نهایی ارلان شروف از کشور میزبان را ایپون کرد و در فینال برابر فرخودوف از تاجیکستان و دارنده دو نشان برنز کاپ آزاد جوانان نتیجه را واگذار کرد و نایب قهرمان شد.

در منهای 90 کیلوگرم قاسم باغچقی در نخستین مبارزه جودوکار قزاق را با شکست بدرقه کرد و با قبول شکست برابر جودوکار ازبک به جدول شانس مجدد راه یافت. وي در نخستین مبارزه خود در جدول شانس مجدد نماینده چین تایپه را مغلوب کرد.

در این وزن همچنین حامد رشیدی ابتدا جودوکار کشور میزبان را از پیش رو برداشت و در مبارزه دوم خود جودوکار هندی را مغلوب کرد و در نیمه نهایی مغلوب کوشی ناگائی، جودوکار قدرتمند ژاپنی شد.

رشیدی و باغچقی، دو نماینده كشورمان برای کسب نشان برنز این وزن رو در روی هم قرار گرفتند که این مبارزه با پیروزی باغچقی به پایان رسید، بدین ترتیب باغچقی به نشان برنز دست یافت و حامد رشیدی پنجم شد.

در وزن منهای 100 کیلوگرم علی پرهیزکار پس از استراحت در دور نخست، جودوکار کشور میزبان را از پیش رو برداشت و در نیمه نهایی مغلوب تیمور راخیموف تاجیک شد و برای کسب نشان برنز نماینده ازبک‌ها را از پیش رو برداشت و بر سکوی سوم قاره کهن ایستاد.

حمیدرضا ملک‌زاده در به اضافه 100 کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست، جودوکار تاجیکستانی را از پیش رو برداشت تا چهلرمین نماینده ایران در مرحله نیمه نهایی باشد. وي در نیمه نهایی در مبارزه‌ای نزدیک نتیجه را به حریف قراق واگذار کرد و در جدول شانس مجدد با قبول شکست برابر آلیشر یاساپوف از ازبکستان پنجم شد.

در وزن منهای 70 کیلوگرم دختران، مریم بربط در نخستین مبارزه خود مغلوب جودوکار ازبک شد و در جدول شانس مجدد نماینده ازبکستان را مغلوب کرد و با شکست جودوکار تاجیک به نشان برنز دست یافت.

در وزن منهای 78 کیلوگرم دختران، زهرا باقری پس از استراحت در دور نخست، مغلوب جودوکار ژاپنی شد و در جدول شانس مجدد نماینده کشور میزبان را از پیش رو برداشت و با شکست جودوکار ازبک بر سکوی سوم آسیا ایستاد.

در وزن منهای 66 کیلوگرم علیرضا خجسته در گام نخست جودوکار چین تایپه را از پیش رو برداشت و در ادامه با شکست قهرمان نوجوانان آسیا از قزاقستان به نیمه نهایی رسید و با شکست جودوکار قزاق فینالیست شد. وي در فینال به مصاف جودوکار قدرتمند ازبکستانی، قهرمان دور گذشته این رقابت‌ها رفت و در مبارزه‌ای نزدیک با یک امتیاز نتیجه را واگذار کرد و نایب قهرمان شد.

جعفر فیروزآبادی، دیگر نماینده کشورمان در این وزن در گام نخست از سد جودوکار مغولستان گذشت و در گام دوم نتیجه را به جودوکار قدرتمند ازبکستانی، قهرمان دور گذشته این پيكارها واگذار کرد. وي در جدول شانس مجدد با قبول شکست برابر جودوکار تاجیکستان به عنوان هفتم دست یافت.

در وزن منهای 55 کیلوگرم سهیل آبادی پس از استراحت در دور نخست، مغلوب نماینده مغولستان شد و در جدول شانس مجدد با پیروزی برابر جودوکار هندي و قبول شکست برابر نماینده ژاپن به عنوان پنجمی دست یافت.