سه شنبه 26 تیر 1397 | به روز شده: 40 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
شنبه 31 تیر 1396 - 21:07:13 | کد مطلب: 376972 چاپ

میان‌فصل تابستانی ماهنامه‌ داستان همشهری منتشر شد

موسسه همشهری > نشریه‌ها - همشهری آنلاین:
در شماره مردادماه، داستان‌های خارجی مجله با عنوان میانفصل تابستان گردآوری شده که محمود حسینی‌زاد دبیر مهمان این بخش، چهار داستان کوتاه را از زبان آلمانی انتخاب کرده.

حسيني‌زاد همچنين طي يادداشتي مخاطبان را با ادبيات معاصر آلمان آشنا كرده و از دلايل انتخاب اين داستان‌ها گفته است.

از ديگر مطالب مجله، در آستانه است در بخش درباره‌ی زندگي كه محمد تقوی از خاطراتش با نويسنده‌ي فقيد و تازه‌درگذشته كورش اسدی مي‌گويد. همچنين به‌مناسبت روز خبرنگار فريدون صديقي روزنامه‌نگار باسابقه از شيريني‌ها و سختي‌هاي اين حرفه در قديم مي‌گويد.

بخش روايت‌هاي داستاني اين شماره نگاهي دارد به دو خارجي‌ كه سال‌ها در ايران ماندگار بودند. يكي بارتلمي سيمنو ژنرال جنگ‌هاي ايران و روس كه جانش را براي ايران داد و ديگري ادوارد پولاك پايه‌گذار طب نوين ايران. ديگر مطالب خواندني اين شماره در بخش مستند است كه مخاطبان و نويسندگان تجربه‌هاي‌شان را از چپ‌دستي روايت مي‌كنند.

كامبيز درم‌بخش، جواد عليزاده، اصغر عبداللهي، مريم مويدپور، علي عبداللهي، فروغ كشاورز، فيروزه گلسرخي، كامران محمدي، رضا مختاري، آيدين عالي‌نژاد، فيليپ راث، بيلي كريستال، پتر اشتام، يوديت هرمان و... از ديگر نويسندگان و هنرمندان اين شماره هستند.

از ديگر مطالب قابل اشاره در اين شماره انتشار فراخوان سومين دوره جايزه داستان تهران است كه مهلت ارسال اثر و ديگر جزييات جايزه در آن قيد شده.

هفتادونهمين شماره‌ي ماهنامه داستان همشهری در262 صفحه با قیمت 7000 تومان، از اوايل مرداد در روزنامه‌فروشی‌ها و کتابفروشی‌های معتبر سراسر کشور در دسترس مخاطبان است.