چهارشنبه 2 خرداد 1397 | به روز شده: 39 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
شنبه 7 مرداد 1396 - 21:09:55 | کد مطلب: 377706 چاپ
سرلشکر صفوی:

انقلاب اسلامی با جنگ و تهدیدات خارجی آسیب نمی‌بیند

دفاع > سپاه و بسیج - همشهری آنلاین:
دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا تاکید کرد: انقلاب شکوهمند اسلامی از خارج کشور و با جنگ و سایر تهدیدات خارجی آسیب نمی‌بیند، بلکه نقطه تهاجم علیه ما در داخل کشور است و نفوذ یکی از جنبه‌های آسیب پذیری‌های ما در بعد داخلی است.

به گزارش دفتر دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا، سردار سرلشکر پاسدار سید یحیی صفوی در گردهمایی فارغ التحصیلان دوره های تربیت مربی معارف مهدویت خواهران سراسر کشور که به همت بنیاد فرهنگی مهدی موعود برگزار شد، این مطلب را عنوان کرد.

وی در این گردهمایی با تبیین روند کنونی حرکت جامعه بشری گفت: سئوال اساسی برای بسیاری از اندیشمندان انسان دوست در مقیاس جهانی این است که مسیر و روند کنونی جامعه بشری و سیاست مداران و قدرتمندان حاکم بر ملت ها به چه سمت و سویی در حال حرکت است و آیا رهبران بیش از 7 میلیارد جمعیت جهان به سمت جهل و تاریکی و ظلم حرکت می کنند و یا به سمت دانایی، روشنایی و عدالت اجتماعی و سرانجام درگیری قدرت های جهانی و منطقه ای و سرانجام حاکمان مستبد و ظالم کشورها به کجا خواهد رسید.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا ادامه داد: به اعتقاد ما تنها راه نجات بشریت مکتب اسلام ناب محمدی (ص) و اعتقاد به مهدویت و تلاش و مجاهدت برای زمینه سازی ظهور حضرت بقیه الله العظم(عج) می باشد.

سرلشکر صفوی با اشاره به گسترش جریان نفاق در برخی از دولت های کشورهای اسلامی افزود: متاسفانه هم اکنون و در مقیاس جهان اسلام و در مقیاس داخلی دچار نوعی نفاق هستیم و در مقابل اسلام ناب محمدی، در مقیاس جهانی سعودی ها خود را خادم الحرمین و رهبر جهان عرب و جهان اسلامی می دانند و نه تنها با انقلاب اسلامی ، بلکه با تفکر شیعی و اندیشه مهدویت دشمنی می ورزند.

وی اضافه کرد: در بعد داخلی نیز متاسفانه برخی بر خلاف نظر مقام معظم رهبری جامعه را به سمت دو قطبی شدن و به سمت اختلاف پیش می برند، لیکن تجربه حدود 39 سال گذشته جمهوری اسلامی ایران و مدیریت های کلان آن نشان می دهد کسانیکه در مقابل تدابیر رهبری و ولایت فقیه می ایستند و یا زاویه می گیرند، سرانجام رسوا و ناکام می شوند.

سرلشکر صفوی توضیح داد: به اعتقاد ما فلسفه حکومت ولایت فقیه و نیابت عام امام زمان علیه السلام از یک پشتوانه اعتقادی و پشتوانه مردمی برخوردار است و مسیر سربازی امام زمان (عج) از مسیر سربازی ولی فقیه می گذرد و هر کس از این مسیر جدا شود عاقبت بخیر نخواهد شد و وظیفه همه ولایتمداران در حال حاضر بسیار حساس می باشد و بایستی ولی فقیه زمان را خوب شناخته و تدابیر ایشان را بتوانیم به درستی و بخوبی بفهمیم و عمل کنیم و پیشرفت، عزت و امنیت ملی ایران در گرو حفظ وحدت و انسجام ملی است.

رئیس هیات مدیره و عضو هیات امنای بنیاد فرهنگی مهدی موعود (عج) با اشاره به زمینه سازی انقلاب اسلامی ایران برای ظهور گفت:انقلاب اسلامی ما بروز و ظهور تفکر مهدویت است و بالاترین نماد اصلاح و جنبه تغییر فرهنگی نسبت به سایر جنبه ها، انقلاب اسلامی است. انقلاب اسلامی نشان داد که این تفکر مهدویت و اسلام ناب می تواند تبدیل به یک حکومت و نظام سیاسی شود وآسیب پذیری انقلاب اسلامی هم از همین دریچه است و دشمنان می خواهند با از بین بردن باورهای فرهنگی و مذهبی ما انقلاب را دچار انحراف کنند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با تبیین مولفه های جامعه مهدوی افزود:جامعه مهدوی ما باید بانشاط، چالاک و با روحیه جهادی و آماده قیام باشد و در جهت ترویج این معارف، ما می توانیم معارف مهدویت را در بستر نرم افزارهای ارتباطی و شبکه تلفن همراه توسعه دهیم اما هم اکنون دشمنان ما دارند بیشتر از ما از این موضوع استفاده می کنند و آسیب های شبکه های اجتماعی در الگوی استفاده کنونی مردم از فرصت های آن بیشتر شده است و متاسفانه ارتباطات تلفن های همراه و فضای مجازی توانسته اند برخی فرزندان را از والدین و برخی از انسان ها را از خدا دور کند.

وی افزود: در توسعه فرهنگ مهدویت باید از ظرفیت رسانه های نوین استفاده کنیم و باید از همان ابزارهایی که دشمنان با استفاده از انها باورهای اسلام ناب محمدی را مورد هجوم قرار دادند، علیه خودشان استفاده کنیم.