دوشنبه 28 خرداد 1397 | به روز شده: 22 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 16 مرداد 1396 - 15:43:28 | کد مطلب: 378592 چاپ
در واکنش به تحریم های جدید صورت گرفت

بیانیه شدیدالحن کره شمالی علیه آمریکا

جهان > آسیا و اقیانوسیه - همشهری آنلاین:
کره شمالی روز دوشنبه اعلام کرد که تحریم های جدید آمریکا را با اقدامی به مراتب جدی‌تر و بزرگتر از گذشته پاسخ می دهد.

به گزارش ایرنا، کره شمالی تحریم های شورای امنیت سازمان ملل را که به باور این کشور با فشار آمریکا تصویب شده است به شدت محکوم کرده است.

این کشور در واکنش رسمی رسانه ای خود به آمریکا هشدار داد که چنانچه دست از تلاشهایش برای خفه کردن صدای کره شمالی بر ندارد با واکنش های بسیار جدی کره شمالی مواجه خواهد شد.

پیشتر کره جنوبی اعلام کرده بود که کره شمالی خود را برای ششمین آزمایش اتمی در هفته ها و ماه های آینده آماده می کند.

خبرگزاری کره شمالی امروز بیانیه حکومتی را منتشر کرده و در آن آورده است که ما اقدامی بر اساس عدالت را که پیشتر هشدار آن را داده بودیم، عملی خواهیم کرد.

آمریکا نگران است که کره شمالی با موشک های بالستیک قاره پیمای مجهز به کلاهک اتمی بتواند خاک آن کشور را هدف قرار دهد.

در بیانیه آمده است که با حرکت و عملیاتی بسیار بزرگتر تحریم ها و فشارهای ناجوانمردانه آمریکا علیه دولت و مردم کره شمالی را پاسخ خواهیم داد.

بر اساس تحریم های جدید شورای امنیت، صادرات بسیاری از محصولات معدنی کره شمالی به عنوان مهمترین منبع درآمد این کشور ممنوع شده است و سالانه این درآمد سه میلیارد دلاری به 2 میلیارد دلار کاهش خواهد یافت.

کره شمالی افزوده است که حاضر نیست در مذاکرات فیمابین و یا با کشورهای مختلف در باره تسلیحات هسته ای خود وارد گفت و گو شود.

کره شمالی در بیانیه روز دوشنبه خود تاکید کرده است: کسانی که فکر می کنند این کشور با تحریم متوقف می شود در توهم بسر می برند و پیونگ یانگ توان تسلیحاتی اتمی خود را بیشتر خواهد کرد.

رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا در فیلیپین گفته است که کره شمالی با توقف پرتاب موشک های بالستیک خود نشانه ای مهم خواهد داد که آماده گفت و گوست.