سه شنبه 26 تیر 1397 | به روز شده: 48 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
جمعه 20 مرداد 1396 - 18:38:24 | کد مطلب: 378885 چاپ
سرلشکر باقری:

تأسی از فرهنگ مقاومت و انقلابی‌گری ضرورت گریز ناپذیر عصر پرماجرای امروز است

دفاع > امنیت - همشهری آنلاین:
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تأسی از فرهنگ مقاومت و انقلابی گری و برافراشتن پرچم بصیرت و دشمن شناسی را ضرورت گریزناپذیر عصر پرماجرای امروز دانست.

به گزارش سپاه نیوز، سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» در پیامی به یادواره سرداران و 136 شهید اطلاعات قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه با تأکید بر لزوم توجه به واقعیت های راهبردی که تهدیدات دشمن در ابعاد و صورت های به مراتب پیچیده تر و خطرناک تر از جنگ تحمیلی ، تهدیدات سخت و نیمه سخت را متصور می سازد، تأسی از فرهنگ مقاومت و انقلابی گری و برافراشتن پرچم بصیرت و دشمن شناسی را که شهدای عزیز این مرز و بوم به اهتزاز درآورده اند، ضرورت گریزناپذیر عصر پرماجرای امروز عنوان کرد.

در ادامه این پیام آمده است: در جوامع دین مدار و سعادت طلب که در پی مصونیت بخشی مردمان خود برابر زشتی‌ها، بدی ها و در یک کلمه منکر ، رهنمون ساز اهل خود را به خوبی ها و کمالات و در یک کلام معروف آرزو می کنند، معرفی اسطوره ها و شخصیت های تاریخ سازی که در مسیر حرکت تاریخی ملت خود نقش های ماندگار به ودیعت نهاده اند، الهام بخش و درخور اهمیت است.

سرلشکر باقری می افزاید: در هنگامه ای که جامعه‌ی اسلامی ما، در تکاپوی قرب الهی و تولید و ارائه الگوهای برتر و هدایت‌گر برای جوامع بشری، بیش از هر زمانه ای در جستجوی گنجینه های ارزشمند و بزرگ انسانی خود در این عرصه است، نام شهیدان این سرزمین می درخشد؛ اسطوره ها و قهرمانانی که حماسه مقاومت، ایثار و شهادت طلبی آنان سرافرازی و جاودانگی ایران و ایرانی را تضمین و جهانگیر ساخته است.

وی گفت: بی شک برگزاری این یادواره معنوی و نورانی که مزین به نام و یاد سرداران و 136 شهید اطلاعات منطقه‌ی جنوب شرق کشور در هشت سال دفاع مقدس و تداوم آن تا به امروز و در عرصه های دفاع از امنیت پایدار مردم پایه در این خطه ی عزیز از جغرافیای پاک و ناب میهن اسلامی است؛ گامی بلند و قابل ستایش در پاسخ به این جستجوی راستین است.

در ادامه پیام رییس ستاد کل نیروهای مسلح آمده است: بر یکایک دست اندرکاران گرانقدر این یادواره با شکوه، به ویژه فرمانده خردمند و مقتدر نیروی زمینی سپاه (سرتیپ پاسدار محمد پاکپور)و نیز فرمانده شجاع و مردمی قرارگاه قدس نزسا (سرتیپ پاسدار محمد مارانی) و خانواده های معظم شهدا، پیشکسوتان و همرزمان حماسه ساز شهیدان و عرصه‌ی اطلاعات - در دو استان ولایت مدار و مؤمن کرمان و سیستان و بلوچستان- که همواره تجلیگاه وحدت، همدلی و پشتیبانی از انقلاب و نظام اسلامی به شمار می روند، درود می فرستم و نیت خالص و همت صادق آنان را می ستایم.

در پایان، از خدای سبحان طلب می کنم در این مسیر مبارک و صراط قویم، ما را در جلب رضایت حضرت ولی عصر (عج) و تبعیت از نایب برحقش مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا امام خامنه ای (مدظله العالی) یاری بخشد.