سه شنبه 26 تیر 1397 | به روز شده: چند لحظه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 22 مرداد 1396 - 10:19:10 | کد مطلب: 379054 چاپ

افزایش نظارت نمایندگان بر وزرا و رئیس‌جمهور

ایران > سیاست داخلی - همشهری آنلاین:
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح الحاق موادی به قانون آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی موافقت کردند تا بر این اساس میزان نظارت بر وزرا و رئیس جمهور افزایش یابد.

به گزارش ایسنا، در جریان رسیدگی به گزارش کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی مجلس، کلیات طرح الحاق موادی به قانون آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی از مجموع ۲۴۲ نماینده حاضر با ۱۸۰ رای موافق، ‌۳۶ رای مخالف و ۳ رای ممتنع به تصویب مجلس رسید.

علی لاریجانی که ریاست جلسه را بر عهده داشت، اظهار داشت: با توجه به ایراداتی که در ماده الحاقی در زمان ارائه گزارش و یا بررسی و نظر کمیسیون‌های مجلس وجود دارد، بهتر است کلیات این طرح تصویب شده و به صورت دو شوری به کمیسیون مربوطه ارجاع شود تا ضمن بررسی و رفع ایرادات مجددا رسیدگی به جزئیات در دستور کار مجلس قرار گیرد.

بنابراین کلیات این طرح در مجلس تصویب و رسیدگی به جزئیات نیز به صورت دو شوری انجام خواهد شد.

در صورت تصویب نهایی ماده الحاقی به قانون آئین نامه داخلی مجلس، رئیس جمهور و هر یک از وزرا موظف هستند که در مرداد هر سال براساس برنامه‌های ارائه شده در زمان تشکیل دولت و اخذ رای اعتماد وزرا، اسناد و قوانین بالادستی و شاخص‌های عملکردی که هیات رئیسه مجلس تعیین می‌کند،‌ گزارش عملکرد سال گذشته و برنامه سال آینده خود را به صورت کمی و مقایسه‌ای به مجلس شورای اسلامی تقدیم کنند.