یکشنبه 3 تیر 1397 | به روز شده: 39 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 6 شهریور 1396 - 01:30:00 | کد مطلب: 380416 چاپ

پیام معاون اجتماعی وزیر بهداشت به مناسبت روز داروساز

زندگی > سلامت - همشهری آنلاین:
معاون اجتماعی وزیر بهداشت در پیام خود به مناسبت روز داروساز، بر نقش مهم داروسازان و اساتید این رشته در پژوهش، تالیف و تولید محصولات و گسترش مرزهای دانش، تاکید کرد.

به گزارش وبدا، متن این پیام به شرح زیر است:

پنجم شهریور، روز بزرگ‌داشت محمد بن زکریای رازی، دانشمند و کاشف پرآوازه ایرانی-اسلامی است. طبیبی حاذق که با روی باز و همت والا به درمان بیماران کم‌توان خود می‌پرداخت. زادروز او را به خاطر کشف‌ها و نوشته‌های ارجمندش در زمینه‌های شیمی، داروسازی و پزشکی، روز داروساز نام‌گذاری کرده‌اند؛ چرا که هم‌چنان منبع الهام پژوهشگران و دانشمندان در سراسر جهان است.

امروزه نیز داروسازان و استادان این رشته در دانشگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها به پژوهش، تالیف و تولید مشغولند تا هم مرزهای دانش را گسترش دهند و هم داروهای کارآمد برای بیماری‌های سخت‌درمان فراهم آورند و با کشف و ساخت داروهای نوین، مردم و بیماران را از رنج بيماري‌هاي جان‌كاه نجات بخشند.

این روز را به دانشمندان و تلاشگران این حوزه تبریک می‌گویم و استواری اندیشه و گام‌های‌شان را از خداوند بزرگ و بخشاینده خواستارم. امید که با پشتیبانی و حمایت نیکوکاران و نیک‌اندیشان به استقلال روزافزون در این راه و دیگر زمینه‌های آموزشی و پژوهشی دست پیدا کنیم.