یکشنبه 3 تیر 1397 | به روز شده: 14 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 12 شهریور 1396 - 17:54:13 | کد مطلب: 381048 چاپ
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح:

آمریکا نمی‌تواند در مورد مسائل دفاعی جمهوری اسلامی ایران تصمیم بگیرد

دفاع > سپاه و بسیج - همشهری آنلاین:
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح تاکید کرد: آمریکا نمی تواند در مورد مسائل دفاعی جمهوری اسلامی ایران تصمیم بگیرد.

به گزارش مرکز ارتباطات و تبلییغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، سردار سرتیپ پاسدار سید مسعود جزایری در پاسخ به اظهارات مقامات آمریکایی مبنی بر بازدید از مراکز نظامی جمهوری اسلامی ایران، با اشاره به اینکه این گفته ها از یک طرف به لحاظ حقوقی و مفاد توافق نامه برجام و از طرف دیگر به لحاظ امنیت ملی کشور فاقد وجاهت است، گفت: جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مسلح در چارچوب تدابیر و سیاست ها و برنامه های از پیش تعیین شده، اقدامات دفاعی خود را به پیش می برد و در این راه تحت تاثیر تهدیدات و جوسازی قرار نمی گیرد.

وی در ادامه تاکید کرد: کسانی که از مکمل برجام حرف می زنند، بدانند مکمل برجام همانا اجرای تعهدات از سوی آمریکا و سایر کشورهای مذاکره کننده است.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح همچنین اظهار کرد: اگر آمریکا فکر می کند این توافق برایش ارزش ندارد، هر طور می خواهد تصمیم بگیرد. لیکن قطعا' در مورد مسائل دفاعی جمهوری اسلامی ایران نمی تواند تصمیم بگیرد و آمریکائیها به خوبی به این امر واقفند و سر و صداهای دولت ترامپ در مورد کنترل و یا بازدید از مراکز نظامی جمهوری اسلامی ایران از کمترین ارزشی برخوردار نیست.

سردار جزایری ضمن مطلوب ارزیابی کردن روند پیشرفت های نظامی و دفاعی کشورمان افزود: در حالی که آمریکا بزرگترین زرادخانه اتمی و سلاح های کشتار جمعی و ممنوعه را در اختیار دارد و بطور مرتب بر حجم و تعداد آنها اضافه می کند، جمهوری اسلامی ایران به دلیل احکام دینی در پی تولید سلاح اتمی نبوده است.