شنبه 27 مرداد 1397 | به روز شده: 18 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
سه شنبه 11 مهر 1396 - 19:23:40 | کد مطلب: 384074 چاپ
جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش:

رزمایش اقتدار در غرب و شمالغرب کشور پیامی صریح برای دشمنان دارد

دفاع > ارتش - همشهری آنلاین:
جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: برگزاری رزمایش اقتدار نزاجا در غرب و شمال غرب کشور و بعد زمانی و جغرافیایی آن پیامی صریح برای دشمنان ایران اسلامی دارد.

به گزارش روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ نوذر نعمتی روز سه شنبه در حاشیه برگزاری این رزمایش با بیان اینکه ویژگی اصلی رزمایش اقتدار ابلاغ مرحله به مرحله عملیات از سوی رده های مختلف فرماندهی مخصوصا ستاد کل نیروهای مسلح است تاکید کرد: همه یگانها به تحرک، چابکی و آمادگی کم نظیری دست یافته اند.

وی توانمندی های نیروهای شرکت کننده در این رزمایش را مهم و حائز اهمیت عنوان کرد و گفت: تحرک یگانها و رسته های حاضر در این رزمایش به اندازه ای رسیده که آنان از دورترین نقاط کشور با همه تجهیزات و ادوات خود کمتر از 24 ساعت در منطقه حاضر و عملیاتی شده اند.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش تاکید کرد: این رزمایش با توجه به اتفاقات اخیر در منطقه برگزار می شود و ارتش تمام توان خود را برای حفظ منافع ملی، حفاظت از مرزهای ایرانی اسلامی و پایداری امنیت به کار می گیرد.

امیر سرتیپ نعمتی گفت: در اجرا و برگزاری این رزمایش بزرگ و تخصصی در غرب و شمال غرب کشور یکپارچگی، هماهنگی و همکاری کامل میان نیروهای ارتش و سپاه وجود دارد.

وی گفت: هدف ما از برگزاری این رزمایش امنیت مناطق مرزی است و سربازان ولایت در نیروی زمینی ارتش برای برقراری این امنیت تا پای جان ایستاده اند.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران در طول سال توان رزمی نیروهای خود را در همه رسته ها آزمایش می کند گفت: در این رزمایش نیز تمامی رسته ها و یگانهای نیروی زمینی از جمله مخابرات، پهپاد، توپخانه، هوانیروز، راکت انداز، زرهی، واکنش سریع و نیروهای ویژه اقتدار، تحرک و چابکی خود را آزمایش کردند.

امیر سرتیپ نعمتی با تاکید بر اینکه رزمایش صحنه جنگ واقعی است که خود می آفرینیم و نیروهای خود را در شرایط سخت با توجه به تهدیدات دشمن محک می زنیم گفت: پس از رزمایش در جلسات متعدد فرماندهان نقاط ضعف و قوت را بیان می کنند و مهم تر از همه نخبگان و شایستگان و فرماندهان آینده ارتش شناسایی می شوند .

وی گفت: رزمایش در اقلیم جغرافیایی مختلف و با توجه به نوع تهدیدات صورت می گیرد و به صراحت می گویم نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز آماده مقابله با هر تهدیدی است.

رزمایش اقتدار در ادامه برگزاری مرحله سوم رزمایش «حیدر کرار» نزاجا در مرزهای غربی کشور از صبح (دوشنبه 10 مهر) آغاز شده است.

در این رزمایش، یگان‌های مختلف نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران مانند واکنش سریع، متحرک هجومی و انبوهی از یگان‌های زرهی در حال انجام تمرین‌ هستند.