شنبه 27 مرداد 1397 | به روز شده: 18 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
چهارشنبه 12 مهر 1396 - 19:06:34 | کد مطلب: 384195 چاپ
سردار کرمی اعلام کرد:

تامین امنیت زائران اربعین، اولویت یگان ویژه ناجا

دفاع > امنیت - همشهری آنلاین:
فرمانده یگان های ویژه نیروی انتظامی، کنترل جمعیت و تامین امنیت زائران را از اولویت های یگان ویژه در اربعین عنوان کرد و گفت: کارکنان این یگان برای خدمت رسانی به زوار امام حسین(ع)، آمادگی کامل دارند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار حسن کرمی در اولین جلسه قرارگاه ظفر یگان های ویژه ناجا در مرز مهران با اشاره به تمهیدات وسیع در نظر گرفته شده برای این ماموریت بزرگ، افزود: از ابتدای مهرماه، قرارگاه ظفر برای پیگیری و مرتفع کردن نیازمندی ها در مهران فعالیت خود را با حضور فرماندهان و مسئولان یگان های ویژه ناجا آغاز کرد که به لطف الهی در حال حاضر نسبت به برنامه های ابلاغی، اشرافیت و آمادگی کامل داریم.

وی، کنترل جمعیت و تامین امنیت زائران را از اولویت های یگان ویژه در اربعین عنوان و خاطرنشان کرد: لایه های کنترلی و امنیتی گسترده ای از پل زائر تا پایانه مرزی برای تامین امنیت زائران در اربعین تشکیل می شود تا کسی بدون مدارک قانونی از مرز خارج نشود.

سردارکرمی با بیان اینکه کارکنان یگان ویژه برای خدمت به زائران امام حسین (ع) همیشه اعلام آمادگی می کنند، افزود: سبقت کارکنان یگان ویژه در خدمت به زائران، مایه سرافرازی و عزت نیروی انتظامی است.

این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر لزوم تجهیز و توسعه زیر ساخت های در دست اقدام، قبل از اربعین حسینی(ع) با توجه به ازدحام و استقبال زائران و تجربه سال های گذشته، بیان کرد: کلیه دستگاه ها در کنار یگان ویژه از تمام ظرفیت های خود برای خدمات رسانی به زوار استفاده می کنند و ضمن هماهنگی های لازم با سایر نهادهای ذیربط به دنبال خدمات دهی مناسب به زائران حسینی(ع) هستند.

وی، اربعین را یک مساله فرا ملی دانست وگفت: همه باید تلاش کنیم با برگزاری باشکوه مراسم معنوی اربعین حسینی(ع)، اقتدار و اتحاد جهان اسلام را بیش از پیش به نمایش بگذاریم.

کرمی، داشتن ویزا و گذرنامه را برای خروج ازکشور در مراسم اربعین حسینی(ع) الزامی دانست وتصریح کرد: با توجه به زمان باقی مانده زواری که قصد سفر به این مراسم معنوی دارند، بایستی مدارک اعم از ویزا و گذرنامه را تهیه کنند.

فرمانده یگان های ویژه ناجا درخاتمه با بیان اینکه سالانه تغییرات خوبی در روند تردد زائران صورت می پذیرد، گفت: باید با احصاء نقاط ضعف، برنامه های بهتر و دقیق تری برای تسهیل تردد زائران داشته باشیم.