پنج شنبه 28 تیر 1397 | به روز شده: 4 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 17 مهر 1396 - 15:35:05 | کد مطلب: 384588 چاپ

کاپ بین‌المللی دوگانه ‌و سه‌گانه/ اردن؛ عنوان نخست نوروزی در جوانان و دومی بابایی در رده امید

ورزش > ورزش‌های دیگر - همشهری آنلاین:
مسابقات سه‌گانه و دوگانه قهرمانی غرب آسیا و کاپ بین‌المللی اردن با حضور نمایندگان کشورمان در کشور اردن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون ورزش سه‌گانه، در اين رقابت سخت و نفس‌گير كه با حضور ورزشكاران مطرح 17 كشور آسيايي، اروپايي و آفريقايي در بخش سه‌گانه و 15 كشور در بخش دوگانه و به صورت اسپرينت يا مسافت كوتاه در بندر عقبه كشور اردن برگزار شد.

در بخش سه‌گانه آقايان، بهزاد نوبري‌پور و سيدحسن بابايي دو نماينده ارزنده كشورمان حضور داشتند كه در پايان بابايي با زمان 1 ساعت و 4 دقيقه و 23 ثانيه در رده سني اميد به مقام ارزشمند دوم دست يافت و جايزه 325 دلاري مسابقات را از آن خود كرد. بابايي در مجموع رده‌هاي سني نيز در جايگاه سيزدهم رقابت ايستاد. بهزاد نوبري‌پور هم با ثبت زمان 1 ساعت و 3 دقيقه و 2 ثانيه در جايگاه دهم مجموع رده‌هاي سني قرار گرفت.

در بخش دوگانه بانوان خانم‌ها زهره افخم، ساناز پرهيزي و زينب نوروزي نمايندگان كشورمان بودند كه در پايان نوروزي موفق به كسب مقام نخست رده سني جوانان شد و جايزه 645 دلاري قهرماني اين رقابت‌ها را كسب كرد. نوروزي در مجموع گروه‌هاي سني در رده سيزدهم قرار گرفت. افخم و پرهيزي نيز به ترتيب با ثبت زمان 1 ساعت و 21 دقيقه و 34 ثانيه و 1 ساعت و 21 دقيقه و 56 ثانيه و در مجموع در جايگاه يازدهم و دوازدهم ايستادند.

با توجه به تقسيم بندي اخير كنفدراسيون ورزش سه‌گانه آسيا و قرارگيري ايران در منطقه آسياي ميانه، رتبه‌بندي ورزشكاران كشورمان در بخش قهرماني غرب آسيا نبوده و در بخش كاپ رقابت‌هاي بين‌المللي اردن كه با حضور ورزشكاران قدرتمند اروپايي و صاحب رنكينگ جهاني برگزار شد، محاسبه شده است.