دوشنبه 1 مرداد 1397 | به روز شده: 14 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 17 مهر 1396 - 12:55:16 | کد مطلب: 384591 چاپ

درخواست مجدد برای فیلتر ویز

ارتباطات > ارتباطات و فناوری - همشهری آنلاین:
دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه گفت: برای فیلتر «ویز» درخواست مجدد دادیم.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالصمد خرم آبادی در جمع خبرنگاران درباره همکاری با وزیر ارتباطات جدید و موضوع مدیریت فضای مجازی گفت: نامه های سابق که برای وزیر سابق ارسال شده بود برای وزیر جدید ارتباطات ارسال شد و خواستیم تا زمینه مدیریت ما بر فضای مجازی خصوصا تلگرام را فراهم کند اما عملا تغییر جدید اتفاق نیافتاده است.

خرم آبادی درباره رفع فیلتر از ویز نیز گفت: نرم افزار ویز رفع فیلتر شده است و از وزارت ارتباطات و شرکت زیرساخت خواستیم تا ترتیبی بدهد مجدد فیلتر شود. یک تیمی هم برای فیلتر کردن آن گذاشتند زیرا ویز از زیرساختهایی استفاده می کند که متوقف کردنش زمان بر است.

وی درباره افزایش جرایم در فضای مجازی نیز گفت: هرچه استفاده مردم از فضای مجازی بیشتر بشود افرادی هم که سوء استفاده می کنند بیشتر می شوند. به تناسب استفاده بیشتری که شده کسانی که سوء استفاده می کنند بیشتر شده است آمار جرایم بیشتر شده است.

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه درباره اینکه قبلا گفته بودید یک نظارتی بر سرورها داریم آیا الان نظارتی داریم یا خیر.

وی گفت: از نظر فنی خیر نظارتی نداریم اما از نظر مهندسی اجتماعی یک نظارت خوبی داریم. ما از مجموعه های دست اندرکار می خواهیم که زمینه مدیریت فنی را ایجاد کنند زیرا نداشتن مدیریت فنی هزینه کار ما را بالا می برد.