جمعه 30 شهریور 1397 | به روز شده: 37 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
جمعه 19 آبان 1396 - 07:35:00 | کد مطلب: 387916 چاپ

امسال قلب اربعین در سامراء می‌تپید

دین و اندیشه > دین - همشهری آنلاین:
امسال حضور خیل عظیم مشتاقان زیارت حرم امامین عسگریین علیهما السلام در سامراء چندین برابر سال گذشته بوده به گونه ای که اغلب اوقات مسیر ۱۰ کیلومتری تا حرم مملو از جمعیت بود.

به گزارش ایسنا، این سیل جمعیت خود تامین کننده امنیت و جلوه ای از وحدت شیعه و سنی بوده به گونه‌ای که اهل سنت سامراء نیز به کمک زائران آمده و سعی کردند در حمل و نقل و پذیرایی به آنها خدمت رسانی کنند.

امسال با کمک آستان قدس رضوی و گروههای مردمی که برای خدمت رسانی به سامراء آمده بودند امکانات اولیه فراهم شده و اسکان و پذیرایی در طول مسیر 10کیلومتری و حرم مطهر فراهم شده است.

آیت‌الله رئیسی تولیت آستان قدس رضوی نیز با حضور در سامراء از موکب‌های مردمی و ستاد آستان قدس رضوی بازدید کرد و ضمن عرض خداقوت به خادمین با اشاره به ارج و قرب خدمت رسانی به زائران اباعبدالله الحسین علیه السلام در نزد خداوند متعال گفت: خدمت رسانی در این منطقه که از موکب‌های کمتری برخوردار است ارزش بیشتری دارد.

آیت الله رئیسی در جمع خادمین مردمی با تشکر از زحمات آنها، اعلام کرد ان‌شاءالله تا 5 روز بعد از اربعین نیز خدمت رسانی به زائران در سامراء ادامه خواهد داشت.