جمعه 30 شهریور 1397 | به روز شده: 19 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
جمعه 19 آبان 1396 - 17:40:24 | کد مطلب: 387936 چاپ
محسن هاشمی:

حضور شهرداری تهران در مراسم اربعین یک وظیفه است

دین و اندیشه > دین - همشهری آنلاین:
رییس شورای شهر تهران گفت: حضور شهرداری تهران و خدمات رسانی در مراسم اربعین وظیفه سیاسی و شرعی ماست.

به گزارش مهر، محسن هاشمی كه در برنامه کوی محبت سخن مي‌گفت با اشاره به عظمت راهپیمایی در اربعین حسینی افزود: ما امروز بخشی از مسیر نجف تا کربلا را پیاده آمدیم و زیبایی‌های بسیاری دیدیم و آمارهای عجیبی از حضور میلیون ها زائر و خدمات رسانی‌های مردمی گرفتیم.

هاشمی تاکید کرد: پیاده روی اربعین تبدیل به حادثه و رخدادی جهانی شد و شیعیان جهان با حضور در این مراسم و نمایش خوبی‌ها و احسان‌ها در برابر خشونتی که در جهان می‌شود صلح را نشان می‌دهند.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: سفر ما ضمن اینکه زیارتی بود در مسیر همکاری‌های مردمی و خدمات رسانی‌ها را دیدیم. در کوفه ۱۰۰ نیروی شهرداری حضور دارند و بدون چشم داشت فعالیت می‌کنند و در نجف هم ۶۰۰ نفر بحث نظافت را برعهده دارند.

وی افزود: بیش از ۲ میلیون زایر از ایران می‌آیند و در این مرلسم عظیم بخشی از جابه جایی نیروها و خدمت رسانی را شهرداری انجام می‌دهد که باید گفت مسئولان خوب عمل کرده بودند.

هاشمی در ادامه با اشاره به برخی حواشی پیش آمده درباره همکاری‌ها با مسئولان عراقی گفت: شیطنت‌هایی علیه این نوع همکاری‌ها هست و قطعا عده‌ای دنبال دامن زدن به آن هستند. لذا نباید کاری کنیم که آنها فکر کنند بدون ما نمی‌توانند کار کنند. واقعیت این است که ما بخش کوچکی از کار را برعهده داریم و تمام حضور ما با هدف خدمت رسانی است.

هاشمی ادامه داد: تهران قطعا می‌تواند کمک مناسبی به برادران شیعه عراقی کند. روابط ما دوسویه است و باید تجارب را دوسویه ببینیم. ما دنبال این هستیم که تعاملات بیشتر شود.

هاشمی تاکید کرد: در اربعین که حدود ۲۰ میلیون زائر به کربلا می‌آید باید تعامل بیشتری باشد. ما باید آن جا که نباید، دخالت نکنیم و آن جا که کمک خواستند ورود کنیم. ما فقط کمک می‌کنیم و وظیفه شرعی و سیاسی و عبادی ما این است که کمک کنیم.