چهارشنبه 4 مهر 1397 | به روز شده: 34 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 21 آبان 1396 - 16:22:38 | کد مطلب: 388190 چاپ

ورود مولاوردی به ماجرای سپنتا نیکنام: راه حل در مجمع تشخیص مصلحت است

ایران > سیاست داخلی - همشهری آنلاین:
دستیار ویژه رییس‌جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: انتظار داریم موضوع عضو زرتشتی شورای شهر یزد در مجموعه نهاد‌های ذی‌ربط حل شود.

به گزارش ايلنا،  شهیندخت مولاوردی با بیان اینکه تلاش ما بر این است که برای تحقق حقوقی که در منشور حقوق شهروندی به رسمیت شناخته شده و مربوط به هر فرد ایرانی فارغ از دین، مذهب و جنسیت است، ساز و کار اجرایی لازم را فراهم کنیم، تاکید کرد: اینکه انتظار داشته باشیم حقوقی که ملت ایران یکصد سال آن‌را مطالبه‌گری می‌کنند چندماهه محقق شود، واقع بینانه نیست.

وی درباره موضوع سپنتا نیکنام  گفت: شورای نگهبان با تفسیری که انجام می‌دهد خود را در این مورد صالح می‌داند و طبق اصل چهارم قانون اساسی اختیارات شورای نگهبان خیلی گسترده است و مثلا قانونی که ۲۱ سال پیش تصویب و تایید شده است را می‌تواند بررسی کند. طبق نظر فقهای این شورا، شورای نگهبان می‌تواند از نظر خود برگردد.

مولاوردی با بیان اینکه از نظر ماهوی مجمع تشخیص مصلحت نظام را برای این مساله داریم، گفت: در شرایطی که منطقه ما درگیر مسائل زیادی است و شرایط منطقه‌ای مانند بشکه باروت می‌ماند، نیازمند یک انسجام و همبستگی ملی هستیم باید دید این نظرات تا چه حد این امر را محقق می‌کند. در این چارچوب انتظار داریم این موضوع در مجموعه نهاد‌های ذی‌ربط حل شود. باید با این مساله مواجهه اصولی داشته باشیم که اینگونه رویه‌‌ها فراگیر نشود.