شنبه 31 شهریور 1397 | به روز شده: 1 ساعت و 20 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 21 آبان 1396 - 14:45:14 | کد مطلب: 388195 چاپ
مدیر کل محیط زیست استان تهران:

میزان بنزین مصرفی شهر تهران ۲ برابر کشور ترکیه است

شهر > محیط زیست ایران - همشهری آنلاین:
مدیر کل محیط زیست استان تهران با بیان این که شهر تهران سالانه ۲ برابر کشور ترکیه بنزین مصرف می‌کند گفت: مردم نقش موثری در کنترل آلودگی هوای تهران دارند.

به گزارش ایرنا، کیومرث کلانتری روز یکشنبه در حاشیه نشست کارگروه استانی کاهش آلودگی هوا در جمع خبرنگاران گفت: امروز مصرف بالای بنزین در کلانشهر تهران به هدررفت منابع کشور و آلودگی هوا منجر می‌شود و در واقع مردم با این اقدام عرصه را به خود تنگ می‌کنند.

وی با بیان این که برای کنترل آلودگی هوای تهران مردم نیز نقش موثر و گسترده‌ای دارند افزود: مردم باید در این مسیر همراه مسئولان بوده و با رعایت فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی و خودداری از استفاده خودرو شخصی مخصوصا در روزهای حساس در این مسیر کمک کنند.

وی گفت: برای کنترل کیفی و رفع معضل آلودگی هوای تهران، 26 دستگاه دولتی مسئولیت قانونی و اجرایی دارند که نظارت، هماهنگی و گزارش‌گیری آنان بر عهده سازمان محیط زیست به عنوان دبیرکارگروه کاهش آلودگی هوا است.

کلانتری ادامه داد: در این زمینه همه دستگاه‌ها از جمله وزارت صنعت با تولید خودروی استاندارد، وزارت نفت با تولید بنزین استاندارد، شهرداری با توسعه فضای سبز و نهادهای دیگر با انجام مطلوب کارویژه‌های خود مسئولیت دارند و لازم است نسبت به آن متعهدانه عمل کنند.

وی با بیان این که موضوع توسعه محیط زیست و ایجاد جنگل در استان تهران امر جدی و مهمی است گفت: شهرستان‌های استان تهران با مسئولیت فرمانداری‌ها و دبیری شهرداری‌ها باید نسبت به ارتقای سرانه فضای سبز در قالب طرح جامع و کلان مدون اقدام کنند.

نشست کارگروه استانی کاهش آلودگی هوا با حضور روسا و نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط با هدف بررسی میزان پیشرفت طرح‌های کلان و اسناد مصوب در این زمینه به ریاست مقیمی استاندار تهران روز یکشنبه در استانداری برگزار شد.