شنبه 31 شهریور 1397 | به روز شده: 1 ساعت و 19 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 22 آبان 1396 - 06:31:00 | کد مطلب: 388262 چاپ

انتصاب معاون جدید امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران

شهر > شهری - شهردار تهران در حکمی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی را به‌ سمت قائم‌مقام شهردار ومعاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران منصوب کرد.

در متن حكم محمدعلي نجفي خطاب به سيدرضا صالحي‌اميري با تاكيد بر اهميت دستيابي به شهري اسلامي،‌انساني، پايدار و هوشمند و در يك كلام شهري براي زندگي بهتر و ارائه برنامه‌هاي نو آمده است: «انتظار مي‌رود، مجموعه سياست‌ها و فعاليت‌هاي حوزه تحت تصدي خود را براساس اسناد فرادست و برنامه‌هاي مصوب شهردار تهران و برنامه اعلان شده اينجانب براي اداره شهر، تنظيم و با تشريك مساعي با ساير معاونان و مديران تحت نظر شهردار و همفكري و همراهي مجموعه بزرگ و ارزشمند مديران، كارشناسان و كاركنان شهرداري براي اجراي آنها اقدام فرماييد.»

به گزارش همشهري، صالحي دكتراي مديريت دولتي دارد و در اواخر كاري دولت يازدهم به‌عنوان وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي مشغول به فعاليت بود. وي پيش از اين رياست سازمان اسناد و كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران را بر عهده داشته است. از ديگر سوابق وي مي‌توان به حضور در مركز بررسي استراتژيك رياست‌جمهوري و معاونت پژوهش‌هاي فرهنگي و اجتماعي مركز تحقيقات استراتژيك مجمع تشخيص مصلحت نظام اشاره كرد.

  • توجه به سينما و چالش‌هاي اجتماعي

انتخاب صالحي‌اميري به‌عنوان معاون امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران واكنش‌هاي بسياري را به همراه داشت. به‌طور نمونه يك‌بازيگر سينما، تئاتر و تلويزيون گفت: قطعا جناب صالحي‌اميري با پتانسيل و روحيه بالاي مديريتي خود مي‌تواند در حل معضلات و چالش‌هاي كلانشهري مانند تهران به‌ويژه مشكلات اجتماعي مؤثر واقع شود. اصغر همت در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنوشت عنوان كرد:

اين اتفاق بسيار مبارك است و من معتقدم با پتانسيلي كه جناب صالحي‌اميري در مدت 10ماهه خود در مقام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي از خود نشان داد، ثابت كرد كه يك مدير با حسن‌نيت بوده كه به‌دنبال انجام دادن كارها به بهترين شكل است. او تصريح كرد: صالحي‌اميري مديري اهل عمل، با اراده و داراي روحيه مديريتي بر مبناي استفاده از خرد جمعي است. يك كارگردان سينما و تئاتر نيز با اشاره به انتظارات خود از معاون امور اجتماعي و فرهنگي جديد پايتخت گفت:

در دوره جديد بايد به موضوع سينما، تئاتر و موسيقي و تأثير اين بخش از هنر بر زندگي اجتماعي مردم، كاهش خشونت و آموزش اخلاق شهروندي تأكيد ويژه‌اي شود. آموزش مفاهيم مربوط به زندگي اجتماعي و نحوه ارتباط درست در زندگي شهري ازجمله مواردي هستند كه مي‌توان در قالب هنر به خوبي به مخاطب منتقل كرد. بهروز غريب‌پور با اشاره به سابقه حضور صالحي‌اميري در وزارت ارشاد گفت: انتصاب فردي كه در كارنامه خود سابقه وزارت ارشاد را دارد، نشان‌دهنده جايگاه و ‌شأن شهرداري تهران و نقش تأثيرگذار اين سازمان بر زندگي اجتماعي شهروندان است.