یکشنبه 29 مهر 1397 | به روز شده: 4 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
چهارشنبه 1 آذر 1396 - 19:31:20 | کد مطلب: 390292 چاپ

جبلی با ۴۰ کابوس شیرین به نگارخانه آتبین می‌آید

فرهنگ > هنر - همشهری آنلاین:
نخستین نمایشگاه نقاشی‌های یکی از بازیگران محبوب سینما و تلویزیون و خالق صدای کلاه‌قرمزی و پسرخاله جمعه سوم آذرماه در نگارخانه آتبین آغاز به کار می‌کند.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از ايران‌آرت، «كابوس‌هاي شيرين» نام نمايشگاه حميد جبلي است كه سال‌هاست در زمینه طراحی، نقاشی و مجسمه‌سازی فعالیت می‌کند اما به دلایلی تا به حال آثار خود را به نمایش عموم نگذاشته بود. كيان وطن كه آثار نمايشگاه نقاشي‌هاي جبلي را گردآوري كرده، در اين باره مي‌گويد: «به واسطه دوستی نزدیک با ایشان از سال‌ها پیش اصرار کردم آثار را به ديگران نشان دهند و سرانجام پس از شنيدن نظر آنها راضی شدند آثار را در معرض ديد مردم قرار دهند.»

در نمایشگاه «كابوس‌هاي شيرين» حدود 40 اثر روي ديوارهاي نگارخانه آتبين مي‌رود و این آثار از میان صدها کار جبلی برگزيده شده است. اين بازيگر، كارگردان و صداپيشه محجوب بسياري از آثار نقاشي خود را در دو سال اخیر خلق كرده و تعدادی هم مربوط به سال‌های گذشته است. ضمن اينكه قرار است در آينده نه‌چندان دور نمایشگاه بعدی وي با مجسمه‌هایي كه خلق كرده برپا شود.

جبلي در مقام كارگردان فيلم‌هاي سينمايي «پسر مريم» و «خواب سفيد» را در كارنامه دارد و آخرين كار او در مقام بازيگر «كلاه‌قرمزي و بچه‌ننه» در سال 90 است. نمایشگاه نقاشي «کابوس‌های شیرین» عصر نخستين جمعه سومين ماه پاييز افتتاح مي‌شود و تا 21 آذر در نگارخانه آتبین ميزبان علاقه‌مندان هنرهاي تجسمي است. اين نگارخانه در خیابان ولی عصر، قبل از چهارراه پارک‌وی، کوچه خاکزاد، شماره 42 واقع شده است.