یکشنبه 29 مهر 1397 | به روز شده: 35 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
جمعه 10 آذر 1396 - 15:10:32 | کد مطلب: 391065 چاپ

هوای زمستانی در راه است؛ تهران باد و ابر؛ کرمان و کرمانشاه زیر صفر

شهر  > محیط زیست ایران - همشهری آنلاین:
بر اساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی بیشتر مناطق کشور هوای زمستانی خواهند داشت، تهران شاهد وزش باد خواهد بود و استان‌های کرمان و کرمانشاه با هوای سرد و زیر صفر مواجه‌اند.

احد وظیفه، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی گفت: با نفوذ جریان‌های شمالی بارش در سواحل غربی خزر انتظار می‌رود به تدریج با تقویت جریان‌های شمالی و گذر موج تراز میانی در این مناطق بارش‌ها تشدید شود. همچنین در ارتفاعات البرز و شمال خراسان رضوی و مناطقی از اردبیل نیز بارش برف و وزش باد نیز پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: روز شنبه در برخی از مناطق استان‌های گیلان و مازندران بارش باران و در شمال شرق و شرق کشور وزش باد و کاهش دما رخ می دهد.

به گفته وظیفه، طی امروز و فردا کاهش دو تا پنج درجه‌ای دما در سواحل شمالی کشور پیش‌بینی می‌شود. این کاهش دما در دامنه البرز از امروز تا روز یکشنبه رخ می‌دهد، افت دما در شمال شرق کشور از اواخر وقت جمعه تا اواسط هفته آینده بین ۵ تا ۱۰ درجه پیش‌بینی می‌شود که در برخی مناطق با باد شدید همراه خواهد بود. دریای خزر جمعه و شرق خلیج فارس طی امروز و فردا مواج پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در باره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: هوای تهران روز شنبه و یکشنبه صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، گاهی وزش باد و کاهش دما پیش‌بینی می‌شود. حداقل دمای تهران در روز شنبه ۴ درجه و بیشینه دما به ۱۱ درجه می‌رسد که روز یکشنبه شاهد کاهش دما در تهران خواهیم بود و کمینه دمای هوای تهران دو درجه و بیشینه آن ۱۰ درجه خواهد بود.

وظیفه همچنین با اشاره به دمای هوای کرمان گفت: آسمان کرمان صاف تا کمی ابری در بعضی ساعات شاهد وزش باد خواهیم بود و کمیته دما یک و بیشینه آن ۱۸ درجه در روز جمعه است که در روز شنبه شاهد افزایش دما خواهیم بود و کمینه ۴ و بیشینه دما به ۱۵ درجه می رسد.

روز یکشنبه نیز در کرمان هوا صاف تا کمی ابری با دمای هوای کمینه صفر و بیشینه ۱۲ درجه پیش‌بینی می‌شود.

در کرمانشاه نیز کمینه هوا منفی دو و بیشینه ۱۴ درجه پیش‌بینی می‌شود که در روز یکشنبه کمینه منفی دو و بیشینه ۱۵ درجه است.