سه شنبه 24 مهر 1397 | به روز شده: 30 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 12 آذر 1396 - 20:08:56 | کد مطلب: 391368 چاپ

ستاره اسکاری استرالیا درگیر پرونده اخلاقی شد

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان - همشهری آنلاین:
چند روز پس از رسانه‌ای شدن اتهام «رفتار نامناسب» بازیگر استرالیایی برنده اسکار، جفری راش از ریاست آکادمی هنرهای سینمایی و تلویزیونی استرالیا کناره‌گیری کرد.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از گاردين، بازيگر 66 ساله كه دو سال پيش در نمايش «شاه لير» ويليام شكسپير در شركت تئاتر سيدني نقش اصلي را ايفا كرده بود، حالا متهم به داشتن رفتار نامناسب در جريان آن اجرا شده است. راش با وجود رد كردن تمام اتهام‌ها، روز شنبه در حالي از سمت خود در آكادمي هنرهاي سينمايي و تلويزيوني استراليا كناره گرفت كه هفتمين دوره مراسم اهداي جوايز آكادمي روز چهارشنبه در سيدني برگزار مي‌شود.

او كه يكي از تحسين‌شده‌ترين بازيگران امروز سينماي استراليا و جهان است، سال 1997 براي بازي در فيلم سينمايي «درخشش» به كارگرداني اسكات هيكس برنده اسكار بهترين بازيگر مرد و ده‌ها جايزه مهم ديگر شد. راش سه بار ديگر براي «شكسپير عاشق»، «قلم‌پرها» و «سخنراني پادشاه» نامزد دريافت جايزه اسكار شده، با اين حال براي دوستداران سينما بيشتر با نقش كاپيتان باربوسا در مجموعه فيلم‌هاي «دزدان دريايي كاراييب» شناخته مي‌شود.

رسانه‌هاي استراليايي گزارش داده‌اند اتهام‌هاي ستاره جهاني سينما، تلويزيون و تئاتر اين كشور به اجراي «شاه لير» در نوامبر 2015 تا ژانويه 2016 بازمي‌گردد و مربوط به دو منبع ناشناس تئاتري است كه به راش نسبت رفتار غيراخلاقي داده‌اند. مديران آكادمي هنرهاي سينمايي و تلويزيوني استراليا با درخواست كناره‌گيري رئيس افتخاري خود موافقت و انتشار جزئيات بيشتر را به پايان مراسم اهداي جوايز آكادمي موكول كرده‌اند.

درگير شدن يكي از بزرگ‌ترين بازيگران استراليايي در ماجراي پرونده‌اي غيراخلاقي در شرايطي به خبر مهم رسانه‌هاي بين‌المللي تبديل شده كه در يكي دو ماه اخير برخي از ستاره‌هاي سينما برچسب رفتارهاي زننده جنسي خورده و به حاشيه رانده شده‌اند. هاروي واينستين و كوين اسپيسي از مهم‌ترين چهره‌هاي درگير در اين رسوايي‌هايي اخلاقي هستند.