چهارشنبه 2 اسفند 1396 | به روز شده: 1 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 10 دی 1396 - 19:02:49 | کد مطلب: 394197 چاپ
در ادامه سیاست‌های امریکا در حمایت از داعش؛

بالگرد‌های آمریکا تروریست‌های داعش را به مکان نامعلومی منتقل کردند

جهان > غرب آسیا - همشهری آنلاین:
بالگرد‌های نظامی ارتش آمریکا تعدادی از تروریست‌های وهابی صهیونیستی داعش را از اردوگاه السد در جنوب شهر الحسکه به مکان نامعلومی منتقل کردند

به گزارش خبرگزاري صداوسيما به نقل از خبرگزاري رسمي سوريه (سانا)، آمريکا در ادامه سياست هاي خود در حمايت از تروريست هاي داعش، شماري از عناصر تروريستي را با بالگردهاي نظامي از اردوگاه السد در جنوب شهر الحسکه به مکان نامعلومي انتقال داده است.

منابع محلي در حومه الحسکه اعلام کردند: (به اصطلاح) ائتلاف بين المللي تحت فرماندهي آمريکا شماري از عناصر تروريستي داعش را با بالگردهاي نظامي از اردوگاه السد در حومه جنوبي الحسکه به مکان نامعلومي انتقال داد و بالگردها از اطراف سد الباسل در جنوب شهر الحسکه برخاستند.

منابع محلي افزودند: عناصر داعش که از اردوگاه السد به مکان نامعلومي منتقل شدند همان تروريست هايي هستند که ائتلاف تحت امر آمريکا چند روز پيش آنان را از حومه شرقي ديرالزور به ويژه از روستاهاي الشعيطات به داخل اردوگاه السد منتقل کرده بود.

مرکز هماهنگي روسيه در حميم در اواسط ماه دسامبر اعلام کرده بود ائتلاف بين المللي تحت فرماندهي آمريکا همچنان با تروريست هاي داعش در سوريه همکاري مي کند و فرماندهان نظامي آمريکا يگان هاي نظامي جديدي تحت عنوان «ارتش جديد سوريه» در اطراف اردوگاه آوارگان در شهر الحسکه تشکيل دادند.

گفتني است بالگردهاي نظامي سوريه چهارشنبه گذشته تعدادي از عناصر داعش را از استان ديرالروز به استان الحسکه در شمال شرق سرويه منتقل کرده بودند.