یکشنبه 1 مهر 1397 | به روز شده: 17 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 10 دی 1396 - 21:40:46 | کد مطلب: 394230 چاپ
معاون درمان وزارت بهداشت:

خدمات دندانپزشکی در بخش دولتی تعطیل است

زندگی > سلامت - همشهری آنلاین:
معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به وجود ۲ هزار و ۶۰۰ یونیت دندانپزشکی در دانشکده‌ها و کلینیک‌های ویژه گفت: متاسفانه اتفاق خوبی در بخش دندانپزشکی نمی‌افتد و عملا این کلینیک‌ها تعطیل هستند.

به گزارش مهر، قاسم جان‌بابایی، در نشست روسا و کارشناسان امور دندانپزشکی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، موضوع توجه به سلامت دهان و دندان افراد زیر ۱۴ سال را مورد تاکید قرار داد و افزود: این سیاستی است که همه کشورها برای پیشگیری از میزان پوسیدگی دندان‌ها در سن بالاتر به کار می‌گیرند.

وی ادامه داد: بر همین اساس، وزارت بهداشت نیز این سیاست را در دوره قبل در دستور کار قرار داد و اقداماتی را نیز شروع کرد.

معاون وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه پتانسیل ما در خدمات دندانپزشکی خیلی بیشتر از کارهایی است که انجام می‌شود، تصریح کرد: متاسفانه هنوز نتوانسته ایم ارتباط بین دانشکده‌های دندانپزشکی و بیمارستان‌ها را برقرار کنیم.

جان‌بابایی با عنوان این مطلب که واحد دندانپزشکی در برخی از بیمارستان‌های دولتی فعال است، اظهار داشت: با توجه به وجود ۲ هزار و ۶۰۰ یونیت دندانپزشکی در دانشکده‌ها و کلینیک‌های ویژه اما اتفاق خوبی در این زمینه نمی‌افتد و عملا ظهر به بعد این مراکز تعطیل هستند.

وی بر ضرورت ارائه خدمات دندانپزشکی به بیماران صعب العلاج و بیماران خاص تاکید کرد و افزود: کمتر کسی است که بخواهد به دندان‌های این قبیل بیماران دست بزند، در حالی که این افراد نباید بلاتکلیف بمانند.