سه شنبه 3 مهر 1397 | به روز شده: 13 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
چهارشنبه 13 دی 1396 - 13:07:27 | کد مطلب: 394418 چاپ
مدیرکل محیط زیست استان تهران:

شهروندان در فصل سرما از حیات وحش حمایت کنند

شهر > محیط زیست ایران - همشهری آنلاین:
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: از شهروندان انتظار داریم در فصل سرما از شکار و زنده‌گیری حیوانات و پرندگانی که به شهرها و روستاها پناه می‌آورند خودداری کنند.

به گزارش مهر، کیومرث کلانتری با بیان این که بارش نزولات آسمانی و برودت هوا در بعضی مناطق استان آغاز شده است، گفت: حفظ حیات وحش وظیفه همگانی است و انتظار محیط زیست از شهروندان این است که از نزدیک شدن، زنده‌گیری و یا احیانا شکار کردن حیوانات و پرندگانی که از تهدید سرما و گرسنگی در جستجوی مکانی امن‌تر به حاشیه روستاها و شهرها پناه می‌آورند خودداری کرده و در صورت رویت حیوانات وحشی در مناطق شهری و روستایی موضوع را به نزدیک‌ترین اداره حفاظت محیط زیست اطلاع دهند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به این که همواره در فصل‌های سرد سال بارش برف و برودت شدید هوا باعث می‌شود بسیاری از حیوانات و پرندگان، موقتا از زیستگاه‌های خود در طبیعت فاصله بگیرند و به حومه شهرها و روستاها پناه آورند، افزود: حفاظت از حیات وحش علاوه بر این که به حفظ زیبایی‌های طبیعت و تعادل زیستی، کمک می‌کند، ارزش اخلاقی بالایی دارد.

کلانتری در پایان از شهروندان درخواست کرد تا از هرگونه تعلیف دستی حیات وحش در فصل سرما نیز خودداری کرده و در حفاظت از آن‌ها با محیط بانان مناطق تحت مدیریت محیط زیست همکاری کنند.