سه شنبه 24 مهر 1397 | به روز شده: 14 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
شنبه 16 دی 1396 - 19:07:55 | کد مطلب: 394730 چاپ

میزان لو رفتن اطلاعات در فیس‌بوک فاش شد

ارتباطات > ارتباطات و فناوری - همشهری آنلاین:
به تازگی وب سایتی ساخته شده که با توجه به آنچه کاربر در حساب فیس‌بوک خود منتشر کرده، نشان می‌دهد افراد غریبه به چه میزان از اطلاعات شخصی او دسترسی دارند.

به گزارش مهر به نقل از گاردین، اگر فردی به طور مرتب حساب کاربری فیس‌بوک خود را چک و پست منتشر کند، احتمالا اطلاعات زیادی از خود را فاش می‌کند.

در همین راستا ابزاری جدید ساخته شده که نشان می‌دهد افراد غریبه تا چه اندازه به اطلاعات شخصی کاربر در این شبکه اجتماعی دسترسی دارند.

این ابزار که در حقیقت یک وب سایت است، چنین اطلاعاتی را فقط با توجه به آنچه که کاربر در حساب خود منتشر کرده، به دست می‌آورد. این وب سایت ساده به نام Superemo.TV نشان می‌دهد غریبه‌ها تا چه حد از زندگی شما اطلاع دارند.

به عنوان مثال هر زمان که کاربری اطلاعاتی را در فضای آنلاین منتشر می‌کند، شرکت‌ها یا هکرهای احتمالی متوجه می‌شوند او کجا رفته و منزل او چه زمان خالی است. همچنین اطلاعاتی که از حساب کاربری فیس‌بوک فرد گرفته می‌شود بسیاری اوقات برای دزدیدن هویت وی استفاده می‌شود.

یان کاکس یکی از مدیران Superemo.TV در این باره می‌گوید: اگر در یک وب سایت خاص شما دکمه ورود به فیس بوک را فشار دهید، به این شبکه اجتماعی اجازه می‌دهید اطلاعات حساس را در اختیار وب سایت قرار دهد.

بنابراین باید نسبت به آنچه در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارید حساس‌تر برخورد کنید.