دوشنبه 30 مهر 1397 | به روز شده: 37 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 18 دی 1396 - 12:50:51 | کد مطلب: 394893 چاپ

جسد پیدا شده در آب‌های چین، متعلق به خدمه ایرانی است

اجتماع > اجتماعی - همشهری آنلاین:
معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: جسد پیدا شده در آب‌های چین، متعلق به یکی از خدمه ایرانی نفتکش است.

هادی حق‌شناس در گفتوگو با مهر درباره آخرین اخبار از نفتکش حادثه دیده ایرانی گفت: مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی کشورمان در مسیر شانگهای قرار دارد و هنوز به این شهر بندری نرسیده است. قرار است وی از نزدیک با همراهی اداره امداد و نجات دریایی چین بر عملیات امداد و نجات خدمه نفتکش ایرانی نظارت داشته باشد.

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: جسد پیدا شده در آب‌‌‌های چین قطعا متعلق به یکی از خدمه ایرانی این نفتکش است که به دلیل طولانی بودن مسیر پیدا شدن جسد در ۱۶۰ مایلی بندر شانگهای تا ساحل، هنوز به این شهر نرسیده و در حال انتقال به بندر شانگهای است.

وی تصریح کرد: کشتی چینی فله‌بر که حامل گندم بوده و با نفتکش ایرانی تصادم کرده بود، در همان ساعات اولیه کلیه خدمه خود را نجات داده است.

وی در پاسخ به سوال مهر که آیا احتمال دارد چینی‌ها در جریان نجات خدمه خود، خدمه نفتکش ایرانی را هم نجات داده باشند، گفت: افراد نجات یافته که وارد کشتی چینی شده‌اند، شناسایی شده‌اند و در میان آنها هیچ کدام از سرنشینان نفتکش ایرانی دیده نشده است.

به گفته عضو هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی، حجم آتشی که از نفتکش ایرانی فوران می‌کند به قدری زیاد است که هنوز عملیات اطفای حریق به اتمام نرسیده است.