سه شنبه 24 مهر 1397 | به روز شده: 1 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
سه شنبه 19 دی 1396 - 19:10:01 | کد مطلب: 395022 چاپ

۱۳ هزار نفر در مقصد گردشگری سوئیس محبوس شدند

جهان > اروپا - همشهری آنلاین:
خبرگزاری فرانسه گزارش داد: بارش شدید برف در منطقه گردشگری «زرمات» سوئیس باعث گرفتار شدن ۱۳ هزار نفر در این منطقه شده است.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری فرانسه افزود: بارش برف سبب قطع برق تفرجگاه زرمات و مسدود شدن تمام راه ها و توقف تردد قطار منتهی به این منطقه که در کانتون «وله» در جنوب سوئیس قرار دارد، شده است.

یک مقام محلی گفت که در حال حاضر حدود 13 هزار گردشگر در منطقه زرمات گرفتار شده اند. وی یادآور شد که مسیر اصلی منتهی به این منطقه از روز دوشنبه مسدود شده است.

منطقه زرمارت حدود پنج هزار و 500 سکنه دارد و از ظرفیت اسکان 13 هزار و 400 گردشگر برخوردار است، اما گردشگران در حال حاضر از امکان بهره بردن از فضای این منطقه به دلیل بارش شدید برف برخوردار نیستند. قرار است یک هواپیمای اکتشافی بر فراز منطقه به پرواز درآید و اوضاع را مورد بررسی قرار دهد.

براساس این گزارش، تردد در روستاهای دیگر کانتون وله نیز به دلیل بارش شدید برف غیرممکن شده است. گل و لای و رانش زمین توام با سیلاب، باعث مسدود شدن تعدادی از مسیرهای منتهی به کانتون وله شده است و خطر سقوط بهمن را در پی دارد. در ارتفاعات پایین تر کانتون وله نیز بارش شدید باران شماری از ساکنان محلی یک منطقه روستایی را مجبور به ترک محل اقامت خود کرده است.