سه شنبه 1 آبان 1397 | به روز شده: 46 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
چهارشنبه 20 دی 1396 - 17:04:56 | کد مطلب: 395120 چاپ

گفت‌وگوی مشورتی ظریف و لاوروف قبل از جلسه با ۱+۵

ایران > سیاست‌خارجی - همشهری آنلاین:
وزیر خارجه در بدو ورود به مسکو گفت در سفر بیست‌ویکم‌اش به روسیه برای مشورت در خصوص مذاکرات پیش‌رو با ۱+۵ با لاوروف گفت‌وگو خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه، که به منظور دیدار با همتای روسی خود به روسیه سفر کرده است، در بدو ورود به مسکو در خصوص محورهای دیدارش با لاوروف اظهار کرد: از زمان تصدی گری خود در وزارت امور خارجه امروز بیست و یکمین باری است که به مسکو آمده ام، روابط ما با روسیه راهبردی است و همسایه مهم ما محسوب می شود و از یکی از اعضای مهم گروه 1+5 است که در برجام هم نقش بسیار مهمی را داشت و در دو سال اخیر هم در شورای امنیت، در اجرای برجام و همچنین در حمایت از جمهوری اسلامی ایران نقس بسزایی را داشته است.

وی گفت: امروز هم برای مشورت قبل از اجلاس با وزاری خارجه سه عضو اروپایی و خانم موگرینی و همچنین در خصوص سیاست‌های مخرب آمریکا در قبال برجام با آقای لاوروف گفتگو داریم. جامعه بین‌المللی به روشنی نشان داده که از سیاست‌های آمریکا حمایت نمی‌کند و آن را مخرب می‌داند. جمعه هفته گذشته شورای امنیت جلسه بسیار بی‌موردی را که ما اصل آن جلسه را اشتباه و خطرناک برای شورای امنیت می‌دانیم، برگزار کرد و علی رغم فشارهای آمریکا مشخص شد که ایالت متحده در آن نشست منزوی بود و تقریبا همه اعضای شرکت کننده ر آن جلسه بر ادامه روند اجرای برجام تاکید کردند.