چهارشنبه 2 اسفند 1396 | به روز شده: 7 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
شنبه 30 دی 1396 - 23:05:02 | کد مطلب: 396002 چاپ

میان‌فصل زمستانی ماهنامه‌ داستان همشهری منتشر شد

موسسه همشهری > نشریه‌ها - همشهری آنلاین:
در شماره‌ دی‌ماه، داستان‌های خارجی مجله با عنوان میان فصل زمستانی گردآوری شده که اصغر نوری دبیر مهمان این بخش، سه داستان کوتاه را از زبان فرانسوی انتخاب کرده.

نوري همچنين طي يادداشتي مخاطبان را با نويسنده‌هاي اين آثار (پاتريك موديانو، فرانتس بارتلت و ماريهلن لافون) و دلايل انتخاب داستان‌ها آشنا كرده.

به روال هر سال بخش‌هايي از اين شماره به حال‌وهواي بهمن 57 اختصاص يافته. در بخش درباره زندگي روايت سپيده ابرآويز از پدرش محمدعلي ابرآويز شاعر سرودهاي انقلابي و در بخش روايت‌هاي مستند نامه‌نگاري‌هاي دو دختر جوان در ماه‌هاي قبل و بعد از انقلاب، به اين موضوع پرداخته‌اند. از ديگر مطالب خواندني اين شماره، متن كامل سخنرانی نوبل ادبي 2017 کازوئو ایشیگورو است كه با ترجمه‌ اميرمهدی حقيقت در بخش «درباره‌ي داستان» منتشر شده است.

جواد عليزاده، آسيه جوادي، علي موذني، مجيد قيصري، سيپان آگرين، نسيبه فضل‌اللهي، علي اميررياحي، الهام فلاح، فريبا مجيدي، آرش سالاري، دونالد هال، دليا افرون، دايان كيتون و... ديگر نويسندگان و هنرمندان اين شماره هستند.

هشتادوپنجمين شماره‌ي ماهنامه داستان همشهری در 238 صفحه با قیمت 8000 تومان، از اوايل بهمن در روزنامه‌فروشی‌ها و کتابفروشی‌های معتبر سراسر کشور در دسترس مخاطبان است.