چهارشنبه 4 مهر 1397 | به روز شده: 1 ساعت و 41 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 22 بهمن 1396 - 16:06:20 | کد مطلب: 397952 چاپ

تمام آیفون‌های ۲۰۱۸ از Face ID استفاده خواهند کرد

میزآنلاین > گزارش - همشهری آنلاین؛ بر اساس گزارش رسانه‌های کره‌ای، اپل قصد دارد در تمام مدل‌های آیفون سال ۲۰۱۸ از تکنولوژی اسکن سه‌بعدی چهره استفاده کند.

البته این رسانه‌ها این خبر را برای این منتشر کرده‌اند که فاش کنند مسئولیت تولید سیستم دوربین TrueDepth مدل‌های جدید آیفون بر عهده‌ی شرکت LG Innotek گذاشته شده است.

در حالی که ممکن است چندین کمپانی ناشناس چینی در نهایت برای تامین ماژول‌های بیشتر به جای شارپ وارد صحنه شوند. در حال حاضر شرکت شارپ دومین تامین‌کننده‌ی اپل در این زمینه است.

در هر صورت نکته‌ی مهم این است که امسال تقاضای بالایی از سوی اپل برای تامین سیستم دوربین TrueDepth وجود خواهد داشت.

بر اساس شایعات و اخبار منتشر شده، انتظار می‌رود اپل امسال علاوه بر دو گوشی آیفون Xs و آیفون Xs پلاس در یک گوشی ارزان‌قیمت‌تر به نام آیفون ۹ هم از Face ID استفاده کند.

در گزارش مجزایی از یک شرکت تحلیل‌گر تکنولوژی به نام Atherton Research آمده است که اپل از سال آینده، اندازه‌ی بریدگی بالای صفحه‌نمایش آیفون را کاهش خواهد داد.

به نظر می‌رسد تکنولوژی لازم برای تولید سیستم دوربین TrueDepth با ابعاد کوچک‌تر در حال حاضر در مرحله‌ی آزمایش قرار دارد. البته طبیعتا برای استفاده از این تکنولوژی در مقیاس وسیعی که اپل برای فروش آیفون‌هایش در نظر گرفته است، زمان زیادی لازم است.