جمعه 30 شهریور 1397 | به روز شده: 19 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
جمعه 27 بهمن 1396 - 20:52:28 | کد مطلب: 398426 چاپ

وداع البرزی‌ها با پیکرهای پاک ۹ شهید دفاع مقدس

دفاع > دفاع مقدس - همشهری آنلاین:
همزمان با ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا (س )، پیکرهای مطهر ۹ رزمنده شجاع، دلیر مرد و گمنام دفاع مقدس روز جمعه بر دوش مردم انقلابی ، ولایتمدار و شهید پرور استان البرز در کرج تشییع شد.

به گزارش ایرنا، نماز جمعه این هفته کلانشهر کرج با عطر شهادت رادمردانی عجین شد که برای دفاع از دین و سرزمین در دل سیاهی شب و زیر آماج گلوله های آتشین قدرت های بزرگ شرق و غرب به سپاه دشمن یورش بردند تا ایران و ایرانی جاودان بماند.

امروز البرز در حزن و اندوه 9 رز منده دلیر و شجاعی بود که حتی برای دفاع از دین ، ارزش ها و سرزمین پاکان از خود نام ونشانی برجای نگذاشته بودند و درواقع فرزندان کل امت شدند.

امروز نماز جمعه کرج با سیل گریه های امت حزب الله در سوگ فرزندان بی نام ونشان روح الله همراه شد و قامت های تکیده شده شیرمردان دفاع مقدس ، در ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا (س ) ، عاشورای دیگری به وجود آورد.

البرز این روزها میزبان شهدای گرانقدری است که هیچ مطالبه دنیایی نداشتند وهرآنچه که داشتند برای تمام ارزش های الهی دادند و بی نام و نشان و بی ادعا به آسمان ها رفتند تا در آشیانه جانان آرام بگیرند.

انبوه جمعیت نمازگزاران و دیگر اقشار مردم شهید پرور کرج روز جمعه پیکر های پاک و مطهر 9 شهید گمنام دفاع مقدس را از مصلی نماز جمعه تا میدان توحید این شهر تشییع کردند.

در مراسم تشییع این شهدای تازه تفحص شده، هزاران تن از قشرهای مردم و مسئولان آمدند تا مقدم لاله های خونین دفاع مقدس را گرامی بدارند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس سخنران مراسم تشییع شهدای گمنام در کرج بود که گفت: حضور گسترده مردم در مراسم تشییع این عزیزان نشانه حاکمیت فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت در جامعه است.

سرهنگ حمید رضا گرامی گفت: پیکرهای 2 تن از این شهدا درشهر تنکمان ، 2 شهید در بخش دوز عنبر شهر کوهسار، یک شهید در پژوهشگاه مواد و انرژی مشکین دشت فردیس، 2 شهید در شهرک وحدت و 2 شهید در سهرابیه کرج به خاک سپرده خواهد شد.

مراسم وداع با این شهدای والامقام در مناطقی از استان البرز در روزهای آینده ادامه دارد.