چهارشنبه 4 مهر 1397 | به روز شده: 33 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 29 بهمن 1396 - 17:36:34 | کد مطلب: 398688 چاپ

امریه فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد و دکتری در زادگاه خود

اجتماع > اجتماعی - همشهری آنلاین:
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور گفت: با هماهنگی‌های انجام شده با سرلشکر باقری، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد و دکتری به منظور آمایش سرزمینی در دهستان‌های زادگاه‌های خود امریه می‌شوند.

به گزارش فارس، سید ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در نخستین همایش فناوری‌های فرهنگی که در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، افزود: برای آقایانی که کارشناسی ارشد و دکتری دارند با هماهنگی سرلشگر باقری امریه‌ای تدارک دیده شده است تا به جای سربازی به دهستان زادگاه خود بروند. به طور متوسط هر دهستان 24 روستا دارد که این عزیزان بعد از طی دوره آموزشی که ما برای آنها برگزار می‌کنیم وظیفه آمایش سرزمینی را دارند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در بخش ديگر سخنانش گفت: متأسفانه در حوزه دانشگاه‌ها فقط به دنبال دادن و گرفتن مدرک بودیم. اگر آموزش‌های ما تحقیقاتی و کاربردی بود امروز 42 درصد افراد بیکار جامعه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها نبودند.

وي افزود: فارغ‌التحصیلان رشته‌های کشاورزی و معدن به دنبال کار پشت میزنشینی هستند در حالیکه اگر آموزش آنها کاربردی بود، کار در مزرعه و معدن هم درآمد بیشتری دارد و هم مسئولیت اجتماعی آن کمتر است.