پنج شنبه 29 شهریور 1397 | به روز شده: 42 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
سه شنبه 15 اسفند 1396 - 17:19:54 | کد مطلب: 400170 چاپ

شاخص‌های اصلی عدالت جنسیتی تصویب شد

اجتماع > اجتماعی - همشهری آنلاین:
شاخص های اصلی عدالت جنسیتی در جلسه ستاد ملی زن و خانواده به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری تصویب شد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، این شاخص‌ها در جلسه ستاد ملی زن و خانواده بعنوان ملاکی برای سنجش اقدامات انجام شده در راستای بهبود وضعیت زنان و خانواده در نظر گرفته شد.

در این جلسه همچنین موضوع تقسیم کار ملی دستگاه‌های ذیربط در زمینه انجام آموزش‌های قبل، حین و بعد از ازدواج در راستای ارتقاء سطح فرهنگ و آگاهی‌ها در حوزه های حقوقی و مهارت های ارتباطی و نقش آفرینی زنان و مردان در خانواده نیز در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

همچنین در جلسه ستاد ملی زن و خانواده، طرح برنامه ملی ارتقای نشاط و تندرستی زنان و دختران که مشتمل بر بخش‌های مختلف بوده و با هدف گسترش تندرستی و فعالیت‌های ورزشی نشاط آور در میان دختران و زنان اجرا خواهد شد، مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه گزارشی از افزایش انتصاب مدیران زن در دستگاه‌های اجرایی پس از ابلاغ مصوبه رییس جمهوری مبنی بر اینکه تا پایان دولت دوازدهم باید 30 درصد از مسئولیت‌ها و پست‌های دولتی در اختیار بانوان قرار بگیرد، ارائه شد.

طبق این گزارش، پس از ابلاغ این مصوبه تاکنون 7 معاون وزیر و بیش از 46 مدیرکل زن در وزارتخانه‌های مختلف بر اساس شایستگی‌ها و توانمندی‌های زنان ایرانی منصوب شده‌اند.