سه شنبه 3 مهر 1397 | به روز شده: 4 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 20 اسفند 1396 - 09:48:42 | کد مطلب: 400565 چاپ

پیش‌بینی تابستانی روشن برای تهران

اقتصاد > انرژی - همشهری آنلاین:
مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران گفت: قبل از رسیدن پیک مصرف برق، برنامه‌ریزی‌های متعددی برای گذر از این دوران صورت می‌گیرد. امسال نیز طبق روال سال‌های گذشته با اقدامات انجام شده، شرایط را برای تابستان بدون خاموشی پیش‌بینی می‌کنیم.

غلامرضا خوش‌خلق در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که در سال ۱۳۹۶ پیک مصرف برق۱۰ هزار و ۹۱ مگاوات بوده است، گفت: این میزان نسبت به سال قبل شش درصد رشد را نشان می‌دهد که با تمهیدات صورت گرفته از نیمه دوم سال ۱۳۹۵ توانستیم تابستان را به خوبی پشت سر بگذاریم.

وی ادامه داد: در همین راستا برای سال ۱۳۹۷ نیز برنامه‌ریزی‌های متعددی صورت گرفته؛ به گونه‌ای که ۷۰ پروژه به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان تدبیر شده است و پیش‌بینی می‌کنیم که با اجرای تمام این پروژه‌ها دیگر مشکلی برای تامین برق پایتخت در زمان پیک نداشته باشیم.

مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران با بیان این‌که بخش عمده‌ای از این پروژه‌ها به نتیجه رسیده است، اظهار کرد: پیش‌بینی ما این است که تابستان امسال شاهد رشد مصرف ۱۰ هزار و ۷۰۰ مگاوات باشیم و به نظر می‌رسد که با تدابیر لحاظ شده بتوانیم پیک را پشت سر بگذاریم.

خوش‌خلق با اشاره به افزایش دما و افزایش میزان مصرف آب در بین مشترکان در روزهای آخر سال، گفت: طبیعتا این مساله در میزان مصرف برق نیز تاثیرگذار است، لذا تقاضای ما از مشترکان این است که در میزان مصرف برق همکاری لازم را با ما داشته باشند.