شنبه 31 شهریور 1397 | به روز شده: 37 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 20 اسفند 1396 - 20:48:33 | کد مطلب: 400616 چاپ

معترضان به فرار مالیاتی اپل در آلمان: مالیات بپرداز

جهان > اروپا - همشهری آنلاین:
یک گروه از مخالفان جهانی شدن مقابل بخش امور مالی فروشگاه اپل در فرانکفورت آلمان گرد آمدند تا اعتراض خود را نسبت به فرار مالیاتی این شرکت اعلام کنند.

به گزارش يورونيوز، معترضان از سازمان اتک (Attac) روز شنبه ۱۰ مارس (۱۹ اسفند) پلاکارهایی را در دست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود: «اپل، مالیات خود را بپرداز»

آلمان و فرانسه، دو قطب بزرگ اقتصادی اروپا اخیرا تحت فشار کمیسیون برای دریافت مالیات تکنولوژی‌های وارداتی از ایالات متحده آمریکا قرار گرفته اند. به نظر می‌رسد این شرکت‌ها موظفند در مجموع میلیاردها یورو مالیات معوقه خود را به این دولت‌ها پرداخت کنند.

این رویکرد احتمالا برای امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه که تلاش گسترده‌ای دارد تا سرمایه‌گذاران بین‌المللی را به این کشور بازگرداند، چندان خوشایند به نظر نمی‌رسد.

اتحادیه اروپا درخواستی مبنی بر وضع قوانین جدید مالیاتی بر روی محصولات کمپانی‌های دیجیتالی بر مبنای گردش مالی و هزینه تبلیغات آگهی‌های آنلاین ارائه داده است.

اتحادیه اروپا اظهار داشته است که کشورهای عضو اتحادیه ممکن است مبلغی حدود ۵.۴ میلیارد یورو را بخاطر عدم پرداخت مالیات ازسوی شرکت‌های گوگل و فیسبوک در حد فاصل سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵، از دست داده باشند.