شنبه 31 شهریور 1397 | به روز شده: 5 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 21 اسفند 1396 - 13:04:18 | کد مطلب: 400656 چاپ

بانوان ایران قهرمان تورنمنت بسکتبال با ویلچر انتخابی آسیا، اقیانوسیه شدند

ورزش > توپ و تور - همشهری آنلاین:
تیم ملی بسکتبال با ویلچر بانوان ایران به عنوان قهرمانی رقابت‌های انتخابی آسیا و اقیانوسیه، که به منظور کسب سهمیه بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا برگزار شد، دست یافت.

ملی‌پوشان کشورمان روز شنبه (19 اسفند) برای دومین بار مقابل تیم میزبان، تایلند، به میدان رفتند كه دیدار فینال با نتیجه ۴۳ بر۲۷ به سود ملی‌پوشان کشورمان خاتمه یافت و نمایندگان ایران جام قهرمانی را بالای سر بردند.

بانوان تیم ملی بسکتبال با ویلچر برای کسب این عنوان از سد تیم‌های تایلند، هند، لائوس، کامبوج و افغانستان گذشتند و با ۶ برد پیاپی، ضمن کسب عنوان قهرمانی، سهمیه بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا را به دست آوردند.

با توجه به اختصاص سهمیه بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا به ۴ تیم اول این مسابقات، ایران، تایلند، افغانستان و کامبوج موفق شدند مجوز حضور در این بازی‌ها را كسب كنند.

تیم ایران با ترکیب مهسا سعادت، فتانه پورآت (خراسان رضوی)، ندا فراستی، سمیه کهزادپور، ناهید کرمی (فارس)، مهدیه خاکباز (یزد)، زهرا حبیبی، مهری باقرپور (اردبیل)، سحر حیدری، لیلا ملکی، رقیه امیری، ثریا نوری (زنجان) دراین مسابقات حضور یافته بود.

بتول مشرف جوادی سرپرستی کاروان را بر عهده داشت و آذر همایون‌پور نیز به عنوان مربی در کنار ملی‌پوشان بود و مریم دهستانی نیز به عنوان داور مدعو در این مسابقات حضور داشت.