سه شنبه 3 مهر 1397 | به روز شده: 5 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
چهارشنبه 8 فروردین 1397 - 11:31:46 | کد مطلب: 401542 چاپ

پشتیبانی گوگل‌مپ از ۳۹ زبان جدید

ارتباطات > ارتباطات و فناوری - همشهری آنلاین:
سرویس آنلاین نقشه گوگل ( google maps ) اعلام کرده است که جدیدترین بروزرسانی اپلیکیشن خود از ۳۹ زبان زنده جهان پشتیبانی خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از وب سایت phonearena، روزی که سرویس آنلاین و ماهواره نقشه یاب گوگل یا گوگل مپ آغاز بکار کرد، تنها زبانی که از آن پشتیبانی می‌کرد، زبان انگلیسی بود اما اندکی پس از محبوبیت و استقبال کاربران سایر زبان‌ها و ملیت‌های مختلف از آن، اندک اندک پشتیبانی از دیگر زبانهای دنیا را نیز به قابلیت‌های این اپلیکیشن دوست‌داشتنی و کاربردی اضافه کرد.

اما حالا گوگل به تازگی اعلام کرده است که با بروزرسانی این سرویس ۳۹ زبان دیگر در جهان نیز پشتیبانی خواهند شد و کاربران کشورهایی که به زبان‌های مذکور سخن می‌گویند، به راحتی قادر خواهند بود نام مسیرها، خیابان و بزرگراهها را به زبان خود بخوانند و بیابند.

گوگل با انتشار فهرست زیر، به میلیون‌ها کاربر در جهان این نوید را داده است تا با استفاده از زبان مادری خود به گشتن و یافتن مسیرهای مورد نظر خود در گوگل مپ بپردازند.

آفریکانس

آلبانی

فارسی

آذربایجانی

ارمنی

بوسنیایی

کرواتی

چکی

دانمارکی

فنلاندی

فیلیپینی

عبری

اندونزیایی

قزاقی

مالایایی

رومانیایی

نروژی

صربی

ایسلندی

اوکراینی

ازبکی

ترکی

سوئدی

و غیره

همانطور که مشاهده می‌کنید در این فهرست، نام زبان فارسی نیز آمده است و کاربران ایرانی و فارسی زبان در سراسر جهان قادر خواهند به زبان مادری خود به جستجو در گوگل مپ بپردازند.