چهارشنبه 4 مهر 1397 | به روز شده: 29 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
جمعه 10 فروردین 1397 - 14:14:44 | کد مطلب: 401669 چاپ

تفسیر پاپ درباره جهنم جنجالی شد

دین و اندیشه > دین - همشهری آنلاین:
"اوجینو اسکالفاری" موسس روزنامه "لارپوبلیکا" ایتالیا روز پنج‌شنبه با انتشار مقاله‌ای درباره گفتگویش با پاپ فرانسیس درباره جهنم جنجال‌برانگیز شد.

به گزارش جماران به نقل از وب‌سايت "فاكس‌نيوز"این روزنامه‌نگار " آتئیست" در مطلبی به نقل از پاپ مدعی شد که جهنم وجود ندارد؛ ادعایی که با واکنش واتیکان مواجه شد و واتیکان با تکذیب این مطلب گفته که اسکالفاری برداشت‌های خود را از نظرات پاپ را منتشر کرده است.

اسکالفاری در مطلب دیروز (پنجشنبه 9 فروردين) خود نوشته که از پاپ فرانسیس پرسیده: روح های بد به کجا خواهند رفت؟ و پاپ در جواب گفته ارواحی که توبه کنند از سوی خداوند بخشیده می‌شوند و ارواحی که توبه نکنند ناپدید خواهند شد.

این روزنامه‌نگار ایتالیایی سپس نوشته که پاپ به او گفته " جهنمی وجود ندارد و ارواح بد مجازات نمی‌شوند، کسانی که توبه کنند آمرزش خدا را به دست می‌آورند و وارد فضایی روحانی و محترم می‌شوند، اما کسانی که توبه نکنند بخشایشی به دست نمی‌آورند و ناپدید می‌شوند." سپس این روزنامه‌نگار ایتالیایی مدعی شده :" پاپ به من گفت جهنمی وجود ندارد بلکه ناپدید شدن ارواح گناهکار وجود دارد."

واتیکان به این مقاله واکنش نشان داده و طرح ادعای عدم باور پاپ به مجازات ارواح گناهکار در جهنم را رد کرده و در بیانیه‌ای گفته است:" آنچه در این مقاله به چاپ رسیده ، نتیجه برداشت نویسنده است و از سوی پاپ نقل نشده است، بنابراین نقل قول مقاله فوق از زبان پاپ نباید به عنوان عین کلمات بر زبان آمده پدر مقدس- پاپ- در نظر گرفته شود."