شنبه 31 شهریور 1397 | به روز شده: 2 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
شنبه 18 فروردین 1397 - 17:33:04 | کد مطلب: 402170 چاپ
فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا (ص):

سیاست ایران در خلیج فارس و دریای عمان بازدارنده است

دفاع > سپاه و بسیج - همشهری آنلاین:
فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا (ص) گفت: سیاست ایران در خلیج ‌فارس و دریای عمان «دفاعی - بازدارنده» از طریق «حضور همه‌جانبه و فعال» است.

به گزارش روابط عمومی کل سپاه، سردار سرلشکر پاسدار غلامعلی رشید روز شنبه در ارزیابی میدانی از سواحل مکران و سواحل و جزایر خلیج ‌فارس و دیدار با فرماندهان نیروی دریایی ارتش و سپاه ضمن اشاره به شرایط منطقه، این مطلب را بیان کرد.

سرلشکر پاسدار رشید در این باره توضیح داد: منطقه خلیج‌ فارس و دریای عمان جایگاه ویژه‌ای در سیاست‌های دفاعی - امنیتی جمهوری اسلامی ایران دارد؛ بنابراین ضمن اینکه می بایست رخدادها و تحولات را هوشیارانه رصد و مدیریت کرد، همچنین باید در برابر حوادث پیش‌ بینی نشده و تأثیر آن بر گسترش رویارویی‌ها آماده بود.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران ضمن رصد کلیه تحرکات و آمادگی برای هرگونه واکنش دفاعی و تهاجمی، در عین حال به دنبال مدیریت حوادث و جلوگیری از افزایش تشنج و درگیری در منطقه است.

فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا (ص) توضیح داد: سیاست جمهوری اسلامی ایران در منطقه خلیج‌فارس تابع سه اصلی اساسی تعامل و همکاری فعال با همسایگان، دفاع از امنیت و ثبات در منطقه و مقابله قاطعانه با اقدام مداخله‌آمیز قدرت‌های فرامنطقه‌ای در منطقه است.

سرلشکر رشید تصریح کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با قدرت و اقتدار از منافع خود در منطقه دفاع خواهد کرد و با هرگونه رفتار تحریک‌آمیز و بی‌ثبات‌کننده در منطقه، قاطعانه و هوشیارانه برخورد خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: هیچ کشوری نباید قدرت و صبر استراتژیک ایران را در دفاع از منافع خود و ایجاد ثبات در منطقه به آزمون گرفته و دچار اشتباه در محاسبه شود.