چهارشنبه 28 شهریور 1397 | به روز شده: 2 ساعت و 14 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 27 فروردین 1397 - 13:23:23 | کد مطلب: 402869 چاپ

قطعی برق در بیشتر مناطق کرج

اقتصاد > انرژی - همشهری آنلاین:
بارش سنگین در البرز که از یکشنبه شب ۲۶ فروردین‌ماه آغاز شده و هنوز هم ادامه دارد، مشکلاتی را به ویژه در کرج مرکز استان ایجاد کرده و همزمان با شروع بارش برف برق بسیاری از مناطق کرج نیز قطع شده است.

به گزارش ایرنا، میزان بارش برف در استان البرز به ویژه در کلانشهر کرج و شهرستان طالقان به بیش از 15 سانتیمتر رسیده است.

همزمان با آغاز بارش برف در کرج شاهد قطعی برق در بیشتر مناطق مرکز استان البرز هستیم که این قطعی تا زمان مخابره این خبر نیز ادامه دارد.

مهدی مهرور مدیرکل مدیریت بحران استان البرز در این باره به ایرنا، گفت: بیش از 50 گروه از شرکت برق استان برای رفع مشکل به نقاط مختلف اعزام شده‌اند و موضوع به طور جدی پیگیری می‌شود.

سرهنگ غلامعلی شرق رییس راهنمایی و رانندگی شهرستان کرج به ایرنا گفت: قطعی برق از شب گذشته باعث خاموش شدن چراغ‌های راهنمایی در تقاطع‌های کرج و ایجاد اختلال در رفت و آمد شد.

وی در عین حال گفت: اکنون تلاش شده تا ماموران راهنمایی و رانندگی کنترل تردد در چهارراه ها و تقاطع‌های کرج را بر عهده گرفته‌اند تا مشکل ترافیک ناشی از قطعی برق حل شود.

قطعی برق همچنین برخی از خدمات عمومی را با مشکل مواجه کرده به گونه‌ای که برخی از دستگاه‌های خدمات‌رسان نظیر شرکت پست از مردم به علت تاخیر در ارائه خدمات به دلیل قطعی برق عذرخواهی کرده‌اند.

بارش سنگین و بی‌سابقه برف در بهار همچنین باعث تعطیلی مدارس شهرستان‌های طالقان و اشتهارد در استان البرز شد و با وجود بارش بیش از 15 سانتیمتری برف در کرج تصمیمی درباره مدارس این کلانشهر اتخاذ نشده است.

امیرمحمدی معاون عمرانی فرماندار طالقان نیز به ایرنا گفت که راه 10 روستای این شهرستان به دلیل بارش سنگین برف بسته شده و دستگاه‌های خدمات و امدادرسان در حال رفع مشکل هستند.

برخی از جایگاه‌های سوخت در سطح شهر کرج نیز به دلیل قطعی برق با مشکل مواجه شده‌اند.

منصور رحمانیان مدیرکل هواشناسی استان البرز نیز در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت که این وضعیت آب و هوایی تا عصر دوشنبه 27 فروردين ادامه دارد و به مرور ابرها پراکنده شده و فردا سه‌شنبه 28 فروردين این توده بارش از استان خارج می‌شود.