دوشنبه 23 مهر 1397 | به روز شده: 14 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
چهارشنبه 29 فروردین 1397 - 19:06:00 | کد مطلب: 403118 چاپ

تغییر قیمت کارت بلیت‌های مدت‌دار مترو | ارائه کارت‌ مدت‌دار برای سه بازه زمانی

شهر  > شهری - همشهری آنلاین:
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: شهروندان و مسافران متروی تهران می‌توانند با خرید کارت بلیت‌های مدت دار از ۲۵ درصد تخفیف بیشتر نسبت به کارت بلیت‌های مبلغ‌دار برخوردار شوند.

ایسنا نوشت: نوبخت با اشاره به اینکه براساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران در سال ۹۷ ، قیمت بلیت تک سفره متروی تهران 10 هزار ریال ، بلیت تک سفره حومه 10 هزار ریال و بلیت تک سفره و کارت بلیت مبلغ دار فرودگاه امام خمینی (ره) 75 هزار ریال در نظر گرفته شده است،گفت: شهروندان و مسافران می‌توانند با استفاده از کارت بلیت‌های مبلغ دار و مدت‌دار از تخفیف برخوردار شوند.

وی ادامه داد: در خطوط درون شهری قیمت هر سفر در کارت‌های مبلغ دار براساس مسافت طی شده اخذ می‌شود که تا ۶۶ درصد تخفیف بر حسب کیلومتراژ استفاده مسافران در این کارت‌ها لحاظ خواهد شد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه تصریح کرد: در سال ۱۳۹۷ علاوه برکارت بلیت مبلغ‌دار، کارت بلیت‌مدت‌دار هم به مسافران ارائه می‌شود که ۲۵ درصد بیشتر از کارت‌های مبلغ دار عادی دارای تخفیف است.

به گفته مهندس نوبخت کارت بلیت‌های مدت دار در سه دوره زمانی سه ماهه، شش ماهه و یک ساله عرضه می شوند.

وی در خصوص قیمت این کارت‌ها گفت: کمترین مبلغ برای دریافت کارت بلیت مدت دار در دوره سه ماهه ۱۱۲۵۰۰۰ ریال، در دوره شش ماهه ۱۸۷۵۰۰۰ ریال و در دوره یک ساله ۳۳۷۵۰۰۰ ریال است که با اعمال ۲۵ درصد تخفیف به ترتیب ۱۵۰۰۰۰۰ ریال، ۲۵۰۰۰۰۰ ریال و ۴۵۰۰۰۰۰ ریال در این کارت ها شارژ می شود.

بنا براعلام مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، وی خاطر نشان کرد: در کارتهای مدت دار، از زمان صدور تا زمان تعیین شده (سه ماه، شش ماه و یک سال) باید از موجودی کارت به طور کامل استفاده شود.