چهارشنبه 28 شهریور 1397 | به روز شده: 4 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 - 20:07:53 | کد مطلب: 403448 چاپ

بازداشت یکی از مدیران ارشد خودروسازی پورشه

جهان > اروپا - همشهری آنلاین:
یکی از مدیران ارشد خودروسازی پورشه در آلمان به طور موقت بازداشت شده است.

به گزارش دويچه وله، بازداشت او با پرونده دستکاری‌سیستم سنجش آلاینده‌ موتور بعضی مد‌ل‌های پورشه مرتبط است. مدیر بازداشت شده احتمالأ طراح موتور پورشه بوده است.

رسوایی تقلب در خودروهای دیزلی پورشه در آلمان هر روز ابعاد بزرگتری پیدا می‌کند. روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه‌" نوشته است، پلیس آلمان عملیات گسترد‌ه‌ای برای جمع‌آوری اسناد و مدارک این رسوایی داشته و یکی از مدیران ارشد خودروسازی پورشه هم بازداشت شده است.

دادستان پرونده به دلیل احتمال فرار یا خطر از بردن شواهد برای این فرد قرار بازداشت صادر کرده است. روزنامه فرانکفورتر آلگماینه افزوده است که فرد بازداشت شده طراح موتور پورشه بوده است. او از قرار یکی از سه مدیری است که نام آنها در ارتباط با پرونده دستکاری ‌سیستم سنجش آلاینده‌ موتور بعضی مد‌ل‌های پورشه مطرح شده است.

دادستان این پرونده که ۳۶ صفحه دارد، از جمله پورشه را متهم کرده که آگاهانه موتورهای دستکاری شده را روی مدل‌های خود سوار کرده است. دادستان معتقد است هرچند که پورشه موتورهای دیزلی خودروسازی آئودی را روی خودروهای خود نصب کرده اما به خوبی می‌دانسته سیستم‌ سنجش آلودگی این موتورها دستکاری شده‌اند.

مدیرپورشه، اولیور بلوم در نامه سرگشاد‌ه‌ای خطاب به کارمندان این خودروسازی خبر بازداشت "یکی از مدیران ارشد پورشه" را بدون ذکر نام او تأیید کرده است. او در این نامه اتهام مطرح شده را رد کرده و خطاب به کارمندان پورشه نوشته است: «شما احتمالأ در زندگی شخصی‌تان هم با افرادی برخورد خواهید کرد که این اتهام را مطرح می‌کنند. نگذارید شما را به تردید بیندازند. من و همکارانم در هیئت مدیره با تمام توان تلاش می‌کنیم تا حقیقت در کمترین زمان ممکن روشن شود.»