سه شنبه 3 مهر 1397 | به روز شده: 1 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 15:37:39 | کد مطلب: 405436 چاپ

حمله مرگبار انتحاری به پاسگاه پلیس در اندونزی

جهان > آسیا و اقیانوسیه - همشهری آنلاین:
در حمله انتحاری اعضای یک خانواده به پاسگاه مرکزی پلیس در سورابایا در اندونزی چند نفر کشته و شماری زخمی شدند. در روز یک‌شنبه نیز در پی حمله انتحاری اعضای یک خانواده به سه کلیسا ده‌ها نفر در این شهر کشته و زخمی شدند.

به گزارش دويچه وله، در پی یک حمله انتحاری به پاسگاه پلیس در شهر سورابایا در اندونزی دست‌کم چهار نفر کشته و ۱۰ تن زخمی شدند. به گفته مقامات امنیتی اندونزی این حمله در بامداد دوشنبه (۱۴ مه/۲۴ اردیبهشت) صورت گرفته است. سورابایا دومین شهر پرجمعیت اندونزی است.

به گفته مقامات امنیتی اندونزی عاملان این حمله سوار بر دو موتورسیکلت پس از نزدیک شدن به مقر اصلی پلیس بمب‌های خود را منفجر کرده‌اند. فیلم‌های ویدئویی که از طریق دوربین‌های نگهبانی ضبط شده، صحنه‌هایی از انفجار را نشان می‌دهد.

به گفته سخنگوی پلیس اندونزی حمله‌ی روز دوشنبه توسط اعضای یک خانواده صورت گرفته است. چهار نفر از اعضای این خانواده در این حمله کشته شده‌اند و تنها دختر هشت ساله این خانواده زنده مانده است.

در روز یک‌شنبه (۱۳ مه/ ۲۳ اردیبهشت) نیز سه حمله انتحاری در سورابایا در جزیره جاوه ۱۴ کشته و بیش از ۴۰ زخمی به جا گذاشت.

به گفته رئیس پلیس اندونزی اعضای یک خانواده مسئول حملات روز یک‌شنبه بوده‌اند. پدر خانواده خود را در یک خودروی بمب‌گذاری شده جلوی کلیسای مریم مقدس منفجر کرده است. دو پسر ۱۶ و ۱۸ ساله این خانواده نیز در حالی که سوار موتورسیکلت بودند خود را مقابل یکی دیگر از کلیساها منفجر کرده‌اند.

سخنگوی پلیس اندونزی می‌گوید مادر این خانواده نیز در حالی خود را در نزدیکی سومین کلیسا منفجر کرده که دو دختربچه ۹ و ۱۲ ساله همراه او بوده‌اند.

گروه تروریستی داعش در سایت وابسته به این گروه مدعی شد که این خانواده از حامیان داعش بوده و از این طریق مسئولیت انفجارهای انتحاری روز یک‌شنبه را به عهده گرفته است.