دوشنبه 2 مهر 1397 | به روز شده: 12 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
سه شنبه 25 اردیبهشت 1397 - 16:20:06 | کد مطلب: 405533 چاپ

وال‌استریت: همکاری اتحادیه اروپا و ایران در حوزه انرژی ادامه می‌یابد

ایران > سیاست‌خارجی - همشهری آنلاین:
وال استریت ژورنال به نقل از یک مقام ارشد اتحادیه اروپا از ادامه همکاری‌های این اتحادیه با ایران در بخش انرژی به رغم احتمال اعمال مجدد تحریم های آمریکا خبر داد.

به گزارش ایرنا، لارنس نورمن در توییتی به نقل از یک مقام ارشد اتحادیه اروپا که نام وی فاش نشده است، نوشت که سران اتحادیه اروپا که برای شرکت در نشست غیررسمی با سران کشورهای غرب بالکان به صوفیه بلغارستان رفته‌اند، تصمیم گرفتند مادامی که ایران به توافق هسته‌ای پایبند است، کشورهای عضو اتحادیه اروپا به اجرای برجام ادامه دهند.

سران اتحادیه اروپا همچنین بر لزوم محافظت از منافع اقتصادی اروپا در برابر فشار تحریم‌های آمریکا تاکید کردند.

این مقام ارشد اتحادیه اروپا در مورد نحوه واکنش به اقدام ترامپ در خروج آمریکا از برجام گفت: ما وحشت نکرده‌ایم. وی با بیان اینکه تمام گزینه‌ها برای حفاظت از شرکت‌های اروپایی 'نقائصی' دارد گفت که در جریان نشست چهارشنبه شب سران اتحادیه اروپا در صوفیه 'نیازی به تصمیم گیری در مورد تمهیدات خاص نیست'.

نورمن در توییتی دیگر به نقل از یک مقام ارشد اروپایی نوشت: سفر آخر هفته (29 و30 اردیبهشت) میگوئیل آریاس کانته(Miguel Arias Cañete) مسئول امور انرژی و اقلیم اتحادیه اروپا به تهران تائید شده و این اقدام پیام ادامه همکاری با ایران در بخش انرژی خواهد بود.